Par mums

Nodibinājuma "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" (VATP) galvenais uzdevums ir nodrošināt visu nepieciešamo infrastruktūru un atbalsta pakalpojumus augsto tehnoloģiju nozaru uzņēmumu attīstībai Ventspils pilsētā un reģionā. 

VATP darbību uzsāka 2005.gada februārī. Organizācijai ir vairāki dibinātāji, tajā skaitā Ventspils Brīvostas pārvalde, Ventspils Augstskola, SIA "Industriālās investīcijas", SIA "Siemens", Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācija un Zernike Group B.V.


VATP ietvaros darbojas vairākas struktūrvienības:

  • Tehnoloģiju parks, kas nodrošina infrastruktūru un atbalsta pakalpojumus uzņēmumiem pēcinkubācijas vai paplašināšanās stadijā, kā arī pētniecības un izglītības centriem.
  • Kosmosa tehnoloģiju klasteris, kas nodrošina kosmosa tehnoloģiju  klastera un tā sadarbības partneru aktivitāšu koordināciju, sniedz atbalstu kosmosa tehnoloģiju nozarē iesaistītiem uzņēmumiem un aktīvi strādā pie ārvalstu investoru piesaistes augsto tehnoloģiju jomā. Kopš 2017.gada VATP ir noslēdzis vienošanos ar Biedrību "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris" par Latvijas Kosmosa tehnoloģiju klastera darbības turpināšanu un  koordinatora funkcijas nodrošināšanu, nodrošinot nozares projektu ierosināšanu un īstenošanu nacionālā mērogā.
  • Zinātnes un tehnoloģiju muzejs "Kurzemes Democentrs", kas bērniem, jauniešiem un ikvienam interesentam piedāvā aktīvu, aizraujošu, izzinošu un interesantu piedzīvojumu, iepazīstot tehnoloģiju pasauli.

VATP prioritārās jomas ir IT, telekomunikācijas, elektronika, mašīnbūve, rūpnieciskā automatizācija, datordizains un kosmosa tehnoloģijas.

Papildu jautājumu gadījumā, lūdzu, sazinieties ar VATP speciālistiem!