Blog Post

eeĢIS.lv – namu apsaimniekotāju rīks ar lielisku potenciālu

okt. 14, 2016

2016. gada 12. oktobrī nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (VATP) telpās notika reģionāls seminārs, kurā pirmo reizi publikai tika demonstrēts jaunizveidotais interaktīvais rīks, kas atrodams interneta vietnē www.eegis.lv.

Seminārs bija plaši apmeklēts, un tajā piedalījās pārstāvji no piecu pašvaldību - Kuldīgas, Talsu, Saldus, Liepājas un Ventspils pārvaldēm vai organizācijām, kas rūpējas par ēku fonda uzturēšanu vai nodrošina ar siltumenerģiju attiecīgajās pašvaldībās.

Semināra darba kārtībā bija iekļauti ziņojumi gan par pašu projektu, gan par rīku – tā saturu, darbības principiem, kā arī informāciju, kuru var iegūt, analizējot iekļauto termogrāfisko karšu informāciju, ar kuru dalījās gan projekta ieviesēji, gan rīka izstrādātāji SIA “SunĢIS” pārstāvis Pēteris Brūns un Ventspils Augstskolas zinātniece Linda Gulbe. Ar savu pieredzi dalījās projekta partnerorganizācijas IDN Norway pārstāvis Anders Stolan, ļaujot ieskatīties Norvēģijā aizsāktajās energoefektivitāti uzlabojošajās aktivitātēs.

Tomēr nenoliedzami semināra visaizraujošākā daļa bija Liepājas pašvaldības pārstāvja Mārtiņa Tīdena stāstījums par Liepājas lielisko pieredzi ēku siltināšanas un monitoringa jomā, kas kalpotu kā labās prakses piemērs jebkurai citai Latvijas pašvaldībai. To, ka šis ziņojums bija reti sastopams pieredzes un ekspertīzes apvienojums, kas katram semināra dalībniekam būtu īpaši jānovērtē, norādīja arī nākamais runātājs – projekta ietvaros piesaistītais energoefektivitātes eksperts Mikus Miķelsons. Viņš savā ziņojumā, kas būs iekļauts arī projekta gala rezultātā – pētījumā, norādīja uz valstī spēkā esošajā normatīvajā regulējumā atrodamajām kļūdām un nepilnībām, kas, viņaprāt, traucē arī valdības iedalītā Eiropas Savienības atbalsta finansējuma apgūšanas progresu.

Arī dalībnieki aktīvi iesaistījās sarunās un diskusijās ar ziņotājiem, diskusijas turpinot arī ārpus semināra oficiālās daļas. Neoficiālajā daļā dalībnieki tika aicināti apmeklēt Kurzemes Democentra ekspozīciju par klimata pārmaiņām, kas arī ir izveidota EEZ projekta ietvaros.


Minot tikai dažus no eeĢIS piedāvātajiem labumiem, eeĢIS:

  • sniedz visplašāko šobrīd pieejamo ģeogrāfiskas teritorijas vizuālu ilustrāciju, izmantojot termogrāfiskas kartes (pagaidām atšķirīgā izšķirtspēja, ar maksimālo detalizācijas pakāpi 0.25 m uz pikseli) – šāda pārskata pievienotā vērtība ir tas, ka ar vienu ‘pārlidojumu’ tiek fiksēts pilsētas stāvoklis, reģiona vai pat iespējams visas valsts (Latvijas izmēra) stāvoklis vienā dienā. Izmaksas dalot uz vairākām pašvaldībām vai plānošanas reģioniem, ieguvēji ir visi;
  • uzrāda indikatīvas siltumsalas, kas var liecināt par teritoriju ar paaugstinātu temperatūru, salīdzinot ar apkārtējo vidi, un norādīt uz potenciālu SEG izmešu avotu vai arī citu iemeslu paaugstinātas temperatūras fiksācijai (industriālās zonas, aktīva transporta izmantošana u.tml.);
  • vizualizē ēkas jumta konstrukcijas siltumefektivitāti, uzrādot punktus vai reģionus, kur no jumta izdalās normām neatbilstošs karstuma daudzums, kas var liecināt par nepareizu vai nekvalitatīvu materiālu izmantošanu vai būvniecību;
  • ļauj identificēt potenciālus siltuma zudumus ēkās, sniedzot sākotnējo vizuālo ēkas energoefektivitātes novērtējumu;
  • ļauj apkopot ļoti plašu datu klāstu par ēkas vēsturisko attīstību, kategorizējot informāciju par ēkas pamatdatiem, konstrukciju, energodatiem, pievienot pielikumus (attēlus un dokumentus pdf formātā), kā arī apkopot informāciju par ēkas energopatēriņu;
  • ļauj vizuāli identificēt ēkas statusu pēc kontūras krāsas kategorizācijas – vai ēkai ir veikts energoaudita pārskats, vai ēka ir siltināta vai arī ēkas energoefektivitātes uzlabošanai nav veiktas nekādas darbības, kā arī
  • ar grafiku palīdzību ļauj vērot ēkas energopatēriņa sastāvu un izmaiņas laikā.

Izmantojot šī rīka potenciālu, ēku apsaimniekotāji, siltumenerģijas piegādātāji, pilsētu plānotāji, kā arī jebkurš iedzīvotājs spēs:

  • identificēt galvenos CO2 un siltumnīcefekta gāzu (SEG) izmešu avotus;
  • vizuāli fiksēt rūpnieciski neizolētu siltumtrašu atrašanās vietu;
  • labāk plānot pašvaldības un privātā budžeta izlietojumu, piesaistāmās investīcijas, kā arī uzraudzīt veikto siltumnoturības uzlabošanas pasākumu efektivitāti;
  • ievadīt jaunāko informāciju, atlasīt nepieciešamo vēsturisko vai statistisko informāciju, to eksportēt un vizualizēt nepieciešamajā formā, kā arī
  • ēkas īpašniekam, esošam vai potenciālam telpu īrniekam uzzināt par ēkas siltumenerģijas patēriņu un reālām izmaksām, tādā veidā dodot godīgu iespēju pieņemt informētu lēmumu par telpu iegādi vai īri.

Mārtiņš Tīdens , Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks (īpašumu jautājumos) par eeĢIS rīku komentēja šādi:

Šāds rīks ir vienīgais, kas spēj vizuāli parādīt situāciju konkrētā pilsētā, reģionā vai pat visā valstī. To interneta vidē varētu lietot jebkurš, kuram ir interese par siltumenerģijas patēriņa efektivitāti dažādu apsvērumu dēļ - izvērtēt vai savā īpašumā enerģija tiek lietota pietiekami efektīvi, salīdzināt ar citiem īpašumiem, ļoti noderīga informācija, pērkot īpašumu. Savukārt pašvaldības, rūpējoties par gaisa kvalitāti savā teritorijā, šo rīku varētu izmantot teritorijas plānošanā un lēmumu pieņemšanā par resursu novirzīšanu problēmu risināšanai. Īpaši noderīgi būtu, lai spētu šķirot objektus dažādās grupās pēc dažādām pazīmēm.

Manuprāt, rīkam vajadzētu būt savienotam ar Ekonomikas ministrijas pārziņā esošo Būvniecības informācijas sistēmu (BIS), kas sniegtu visplašāko ieskatu teritoriju energoefektivitātē, jo tiktu iekļauti dati par visiem veiktajiem energoauditiem. Arī no finanšu viedokļa efektīvāk būtu datu atjaunošana (aerotermogrāfija) lielā pasūtījumā, nevis daudzos mazos. Katrā ziņā šāds rīks būtu noderīgs ministrijām, pašvaldībām, uzņēmējiem un iedzīvotājiem valstisko un privāto mērķu sasniegšanai un veicinātu izpratni par enerģijas efektīvu izmantošanu, piemēram, dzīvojamās mājas sapulcē par mājas renovāciju.”

Edgars Augustiņš, Saldus novada pašvaldības energopārvaldnieks uzskata, ka: “ Pašvaldībai, kuras mērķis ir ieviest energopārvaldības sistēmu, šis jaunais izstrādātais rīks var kalpot kā ērts darba rīks - sistēma, kurā vienkopus veikt vēsturisko un jauno ēku patēriņu datu reģistrēšanu un analīzi. Ņemot vērā, ka visi dati ir apkopoti vienuviet, mēs varētu salīdzināt ēku īpatnējos siltumenerģijas patēriņus, ērti eksportēt datus pēc konkrētiem atlases kritērijiem, izstrādāt attīstības stratēģiju jeb plānot nākotnes prioritāros darbus. Ja sistēma tiek izstrādāta Kurzemes vai pat valsts ietvaros, redzot kā kaimiņpilsētai iet ar energoefektivitāti, rīks var kalpot kā papildu motivācija pilsētas vadībai. Tā kā mūsdienās gandrīz visi rēķini tiek izsūtīti elektroniskā formātā, iespējams, pilnveidojot rīku, datu importēšana no rēķiniem varētu tikt organizēta automātiski, samazinot kļūdīšanos riskus un ietaupot energopārvaldnieka laiku.”

Aigars Ansbergs, SIA “Nekustamā īpašuma aģentūras “Ventspils Nami”” valdes priekšsēdētājs uzskata: “Kā ēku apsaimniekošanas uzņēmumam šis rīks ir ļoti interesants atklātas informācijas nodrošināšanai mūsu aprūpē esošo ēku iedzīvotājiem, kā arī citiem interesentiem. Šis rīks dotu iespēju iedzīvotājiem izvērtēt savas izmaksas pret citu ēku reālām izmaksām, un pieņemt pareizu lēmumu, piemēram, par nepieciešamību savu ēku siltināt. Ideālā gadījumā šis rīks būtu regulāri jāpapildina ar jaunākajiem ēku aero-termogrāfijas attēliem visai pilsētai, kas sniegtu iedzīvotājiem vizuālu demonstrāciju par ēkas energoefektivitāti. Tomēr vissvarīgākais ir nodrošināt pastāvīgu rīka papildināšanu ar jaunākajiem datiem.”

Kontaktpersona:
Salvis Roga
Nodibinājums „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”
Tel: +371 28663400
E-pasts: salvis.roga@vatp.lv
www.vatp.lv

Projekts Nr. 2/EEZLV02/14/GS/058 tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika" neliela apjoma grantu shēmas projektu iesniegumu atklātā konkursa "Kapacitātes celšana pētījumiem un pasākumiem sabiedrības zināšanu uzlabošanai par klimata pārmaiņām un to radītajām sekām" ietvaros.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 149 657 EUR, kur Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 131 717 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 17 939 EUR.

Projekta mērķis ir izstrādāt stratēģiju Kurzemes reģiona 5 lielāko pilsētu pašvaldībām, lai paaugstinātu pašvaldību zināšanas, kapacitāti un spējas izmantot izmaksu efektīvus sākotnējā energoaudita veikšanas veidus, pielietojot satelītdatus un jaunākās termālās auditēšanas tehnoloģijas.

Citas ziņas

Autors Līna Indriksone 30 apr., 2024
Šodien, 30. aprīlī, vairāk nekā 50 aprūpes centra seniori un pārstāvji piedalījās kampaņas pasākumā, kas bija veltīts klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Par “Zaļā misija” rezultātiem pastāstīja kampaņas pārstāvji, bet darbnīcas ar projekta finansiālu atbalstu nodrošināja Ventspils dizaina darbnīca RADE. Darbnīcu laikā ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespējams sev izveidot personalizētu auduma maisiņu un ūdens pudeli. Aktivitātes organizētas ar mērķi veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu un vides apziņu – ne tikai lai uzlabotu dalībnieku izpratni par atkritumu samazināšanu un vairākkārtēju izmantošanu, bet arī sniegtu iespēju izveidot personīgu un praktisku priekšmetu, kas ikdienā atgādinās par vides aizsardzības nozīmi. Kampaņa “Zaļā misija” aktivitātēs šo gadu laikā iesaistījusi dažādu vecuma grupu pārstāvjus, tomēr lielākoties tie bijuši bērni, jaunieši un pieaugušie. Tieši tāpēc tika saskatīta nepieciešamība iesaistīt arī seniorus, gan sniedzot zināšanas par klimata pārmaiņām un vides jautājumiem, gan sagādājot pozitīvas emocijas un praktisku darbošanos. Pasākuma laikā tika popularizētas kampaņas ietvaros īstenotās aktivitātes, piemēram klimata nodarbības, klimata darbnīcas “Tava sapņu ūdens pudele” un “Tava sapņu termokrūze”, kā arī akcija “Lai vecais top par jauno”. Kampaņas ietvaros izveidoti arī 400 izglītojoši komplekti, kas izdalīti skolām. Komplektos iekļauta izglītojoša informācija par apģērbu atjaunošanas iespējām, kā arī viss nepieciešamais, lai skolas un mājas apstākļos būtu iespējams apdrukāt apģērbu termodrukas tehnikā. Saņemtas ļoti pozitīvas atsauksmes no skolām! Strādājam kopā zaļai Eiropai! Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija .
Autors Līna Indriksone 29 apr., 2024
Pagājuši trīs gadi kopš Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) sadarbībā ar Norvēģijas partneri International Development Norway (IDN) īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu, kā laikā iedzīvotāji dažādos veidos informēti par klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Kampaņas ietvaros organizēti izglītojoši pasākumi un veidoti informatīvi materiāli.  Norvēģijas pieredze kampaņas “Zaļā misija” īstenošanai bija ļoti noderīga un pat nepieciešama: “Klimata pārmaiņas un vides jautājumi Norvēģijai ir svarīgs temats valstiskā un arī starptautiskā līmenī. Esam priecīgi dalīties ar savu pieredzi ar Latvijas pārstāvjiem, kopīgi īstenojot kampaņu un sniedzot ieskatu mūsu valstī īstenotajās aktivitātēs, lai līdzīgas darbības varētu pielāgot un īstenot arī Latvijā,” IDN izpilddirektors Anders Stølan par dalību kampaņas organizēšanā. Norvēģijā izglītošana par cilvēces ietekmi uz klimata pārmaiņām notiek jau no mazotnes – skolēni piedalās ražas novākšanā un dabas resursu izmantošanā, un apspriež resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Klimata zinības caurvij dažādus mācību priekšmetus, piemēram, sociālās zinības, ētiku, reliģiju un veselības mācību, atspoguļojot klimata pārmaiņas sociālās, ekonomiskās un vides kontekstā. Skolotāji mācību saturu veido paši, tādā veidā radot pozitīvu augsni bērnu attīstībai. Atbildība par klimata pārmaiņām negulstas tikai uz izglītības sistēmas pleciem – ir novērojama liela sociālā iesaiste norvēģu vidū. Vecāki piedalās bērnu izglītošanā un veic brīvprātīgo darbu gan skolās, gan citās sabiedriskās aktivitātēs. Norvēģijas valsts iestādes ievieš risinājumus, kas samazina privāto transportlīdzekļu ar iekšdedzes dzinējiem izmantošanu, sniedzot atbalstu elektroauto iegādei. Oslo centrā privātajiem transportlīdzekļiem ir ierobežotas parkošanās iespējas, bet pilsētas infrastruktūra ir tik attīstīta, ka lielai daļai tās iedzīvotāju nemaz nav vajadzība pēc privātā transportlīdzekļa izmantošanas. Liela daļa sabiedriskā transporta – gan sauszemes, gan ūdens – darbināmi ar elektrību. Kampaņas “Zaļā misija” ietvaros radīts interaktīvs mācību saturs, radošas darbnīcas un digitālie rīki klimata jautājumu apguvei. Divu gadu laikā aizvadītas vairāk nekā 70 nodarbības, kurās piedalījušies vairāk nekā 1200 skolēni. Sabiedrības izglītošanas nolūkos sadarbībā ar vides organizācijām īstenotas arī informatīvās kampaņas sociālajos medijos un citos plašsaziņas līdzekļos. Klimata darbnīcās, apgūstot ilgtspējīgu resursu izmantošanu un saņemot iespēju apdrukāt ilgtspējīgu ūdens pudeli, termokrūzi un auduma maisiņu, iesaistījušies turpat 200 dalībnieki, savukārt vairāk nekā 700 dalībnieki apmeklējuši pop-up izbraukuma klimata darbnīcas Ventspils valspilsētā un novadā. Klimata nodarbības un darbnīcas īstenotas ar VATP esošās dizaina darbnīcas RADE un Nākotnes klases iesaisti. Kampaņas “Zaļā misija” un projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” īstenošana noslēgsies 2024. gada 30. aprīlī, tomēr iegūtās zināšanas paliks un sniegs iedvesmu organizēt citas aktivitātes nākotnē, lai veidotu zaļāku nākotni! Strādājam kopā zaļai Eiropai! Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija .
Autors Līna Indriksone 23 apr., 2024
Otrdien, 30. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 12.00 notiks pasākums, kas veltīts klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Pasākuma laikā tiks popularizēti kampaņas rezultāti, kā arī organizētas darbnīcas senioriem. To laikā būs iespēja mācīties par dažādām ar klimatu un vidi saistītām tēmām, kā arī izveidot sev daudzreiz lietojamus auduma maisiņus un ūdens pudeles. Kampaņa “Zaļā misija” sadarbībā ar Ventspils dizaina darbnīcu RADE organizēs izbraukuma darbnīcu, kā laikā dalībniekiem būs iespēja darboties radoši. Aktivitāte tiek organizēta ar mērķi veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu un vides apziņu – tā ne tikai uzlabos dalībnieku izpratni par atkritumu samazināšanu un vairākkārtēju izmantošanu, bet arī sniegs iespēju bez maksas izveidot personīgu un praktisku priekšmetu, kas ikdienā atgādinās par resursu apzinātas izmantošanas nozīmi. Pasākumā piedalīsies Ventspils Senioru aprūpes centra iemītnieki, tomēr aicināti piedalīties arī citi interesenti, rakstot uz e-pasta adresi misija@vatp.lv . Jau iepriekš “Zaļā misija” priecējusi iedzīvotājus ar dažādām aktivitātēm, piemēram, organizējot akciju “Lai vecais top par jauno” un klimata darbnīcas “Tava sapņu ūdens pudele” un “Tava sapņu termokrūze”. Strādājam kopā zaļai Eiropai! Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija .
Autors Līna Indriksone 18 apr., 2024
Trešdien, 17. janvārī, Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar projekta “Circular spaces” partneriem organizēja vebināru “Apritīgas koprades darbnīcas - atslēga uz apritīgu uzņēmējdarbību” 2024. gada Pasaules aprites ekonomikas foruma ietvaros. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieki gan no tuvākajām valstīm, gan arī no tālākām, kā piemēram, Apvienotās Karalistes, Lebanonas, Malaizijas un citām. Vebināra virsmērķis bija iepazīstināt dalībniekus ar jēdzienu “koprades darbnīca” (angļu val. – makerspace) un to, kā caur Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular spaces” aktivitātēm ieviesīsim aprites ekonomikas principus šajās darbnīcās un kā izglītosim koprades darbnīcu apmeklētājus. Koprades darbnīcas ir vietas, kurās top prototipi un jaunu uzņēmumu idejas. Svarīgi, lai jau no uzņēmuma darbības sākuma tajā tiktu ieviest aprites ekonomikas principi. Tas ne tikai samazina uzņēmuma ietekmi uz vidi, bet padara to arī konkurētspējīgāku. Arvien vairāk klientu pievērš uzmanību tam, kādus produktus piedāvā uzņēmējs un vai iegādātā prece ir ilgmūžīga, nododama atkārtotai pārstrādei. Projekta īstenošana sniedz iespēju izstrādāt ne tikai konkrētus risinājumus definētajai problēmai, bet arī sadarboties ar citu valstu partneriem Baltijas jūras reģiona ietvaros. Sadarbība ar organizācijām un cilvēkiem, kuri ir pieredzējuši dažādās jomās, dod iespēju nonākt pie labākajiem risinājumiem, mācīties vienam no otra, kā arī nodot projektā izstrādātos risinājumus plašākai mērķauditorijai. Pēc partneru prezentācijām vebinārs turpinājās ar Pasaules aprites ekonomikas forumā notiekošās diskusijas “Cilvēki – pārmaiņu virzītājspēks” skatīšanos. Diskusijas laikā tika izcelts, cik svarīga ir cilvēku loma aprites ekonomikas ieviešanā. Diskusijas secinājums bija, ka, ja patērētāji būs izglītoti par aprites ekonomiku un tās principiem, tad viņi sāks arī ražotājiem pieprasīt produktus vai pakalpojumus, kas ir izstrādāti pēc šiem principiem. Projekta “Circular spaces” izveidotā mācību programma ir tieši mērķēta, lai cilvēki stiprinātu savas prasmes par aprites ekonomiku gan teorētiski, gan praktiski. Izstrādātā izglītības programma ir pieejama projekta tīmekļvietnē sadaļā “Solutions”. Šobrīd lielākoties dzīvojam pēc lineārās ekonomikas modeļa, kura pamatā ir „paņem, saražo, patērē, izmet” pieeja. Savukārt aprites ekonomika ir ražošanas un patēriņa modelis, kas paredz esošo materiālu un produktu koplietošanu, iznomāšanu, atkārtotu izmantošanu, remontu, atjaunošanu un pārstrādi pēc iespējas ilgākā laika periodā. Tādējādi tiek pagarināts produktu aprites cikls. Praksē tas nozīmē līdz minimumam samazināt atkritumu apjomu. Kad pienāk kāda produkta lietošanas laika beigas, tā materiālus pēc iespējas cenšas atgriezt ekonomikā. Tos var lietderīgi izmantot atkal un atkal, tādējādi radot papildu vērtību. Pasākums norisinājās Pasaules aprites ekonomikas foruma ietvaros. Projekta partneri – Valmieras novada pašvaldība, nodibinājums “Ventspils Augsto Tehnoloģiju parks” (Ventspils dizaina darbnīca RADE), Valmieras attīstības aģentūra (Valmieras koprades darbnīca DARE), Kaunas Science and Technology Park, Lithuania Innovation Centre, Creator Makerspace (Norvēģija), Maker (Dānija), Technical University of Applied Sciences Wildau (Vācija). Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Economy makerspace” (projekta Nr. #C024) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/circular-spaces. Informāciju sagatavoja: Elizabete Ločmele Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja tālr. 64207150
Atvērt vairāk ziņu
Share by: