Viss izdodas, ja darbiniekos ieklausās

2023. gada 15. jūnijs

8.jūnijā programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” dalībnieki devās vizītē pie ADB “Gjensidige” Latvijas filiāles, lai iepazītu uzņēmuma pieredzi ģimenei draudzīgas darbavietas veidošanā un uzzinātu vairāk par to, kā akcentēt un izcelt darbinieku tēvu lomu darba vidē.


Sanita Glovecka, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāles vadītāja un komercklientu pārvaldes direktore dalījās praktiskos padomos par to, kā organizācija atbalsta darbinieku labbūtību. Sanita uzņēmās vadīt šo organizāciju laikā, kad viņai pašai auga bērni un viņas galvenais uzdevums bijis augt kopā ar darbiniekiem un atbalstīt katru no viņiem, viņu dzīves būtiskos mirkļos. Sanita Glovecka uzsvēra: “Ja darbinieki redz un jūt, ka ne tikai noteiktos grūtos mirkļos, bet arī ikdienā vadītājs ir kopā ar viņiem, lojalitāte un uzticība neizpaliks. Darbinieki pavisam ātri saprot, kad attiecības ir īstas un patiesas, darbinieki saprot, kad vadītāju ieinteresētība viņu labbūtībā ir saistīta ar uzņēmuma ilgtspēju, tātad pašu darbinieku drošību.”


Par pasākuma galveno tēmu bija izvēlēta – Tēvu labbūtība darba vidē. Lauris Bokišs, biedrības ģimenes atbalstam “Tēvi” valdes loceklis un Privātās Montessori sākumskolas direktors vērsa dalībnieku uzmanību uz to, kā saskatīt  to, ka iespējams cītīgs un spēcīgs darbinieks arī var būt tēvs, kuram nepieciešams atbalsts. Lauris savā lekcijā apskatīja darba devēju un valsts piedāvāto labumu grozu vecākiem un aicināja iedziļināties jautājumos no tēvu perspektīvas – kas tiek piedāvāts, kas tiek sagaidīts un vai tas sakrīt.


Lauris minēja iniciatīvas, kas tiek īstenotas citviet pasaulē, lai stiprinātu un iesaistītu tēvu iesaisti darba un ģimenes dzīves balansa uzturēšanā. Kopā ar dalībniekiem Lauris analizēja kādas iniciatīvas ir viegli īstenojamas un kādi jautājumi uzdodami, lai risinājumi būtu efektīvi, rūpējoties par tēvu labbūtību darba vidē.

Pasākuma noslēgumā Baiba Buile, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāles Akadēmijas apmācību projektu vadītāja vizītes dalībniekus aicināja uz praktisko meistarklasi: Pozitīvo emociju un attieksmes stiprināšana mūsu dzīvē. Baibas vadībā dalībnieki iepazina veidus, kā palūkoties uz dažādiem jautājumiem un izaicinājumiem no pozitīvās jeb labvēlīgās puses. Dalībnieki atzina, ka, esot pārāk kritiskiem, cilvēki nereti sev un citiem liedz iespēju justies motivētiem. Meistarklases laikā ar dažādu praktisku vingrinājumu atbalstu bija iespēja paskatīties uz sevi un citiem, ieraudzīt cik lielisks katrs ir un stiprinātu sevī pārliecību, ka katrs darbinieks un citi cilvēki mums apkārt ir labvēlīgi, un pozitīvi noskaņoti.


Pasākumā piedalījās programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” dalīborganizāciju pārstāvji no AS “Kesko Senukai Latvia”, SIA “OC VISION”, SIA “Autentica”, Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils Digitālais centrs”, SIA “EVA-SAT”, SIA “GRIFS AG”, AS “Eco Baltia”, SIA “Liepājas teātris”, SIA “Euroaptieka”, SIA “LDZ CARGO”; Saldus novada pašvaldības administrācijas, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” un SIA “ZAAO”.


Pēc pasākuma saņēmām daudz pozitīvu atsauksmju, kas liecina, ka cilvēkiem ir nepieciešama kopā būšana un dalīšanās ar idejām. Ja arī Tava organizācija vēlas gūt iedvesmu, aicinām pieteikties programmai “Ģimenei draudzīga darbavieta” tīmekļvietnē www.vietagimenei.lv.


Citas ziņas

Autors Kristīne Macate 2025. gada 14. aprīlis
Digitālās prasmes jau šodien ir izšķirošas uzņēmumu konkurētspējai. Eiropas Savienība uzsver, ka līdz 2025. gadam aptuveni 90% darbavietu būs nepieciešamas noteikta līmeņa digitālās prasmes. Diemžēl Latvija šobrīd atpaliek, ieņemot 23. vietu ES valstu vidū pēc tehnoloģiju integrācijas uzņēmumos, turklāt ikai 15% Latvijas uzņēmumu piedāvā saviem darbiniekiem apgūt IKT prasmes. KAS IR LIFT? ES Atveseļošanas Fonda līdzfinansēta iniciatīva, ko īsteno RTU Riga Business School sadarbībā ar Latvijas IT klasteri. MĒRĶIS: Nodrošināt Latvijas uzņēmējus ar digitālajām prasmēm, kuras nepieciešamas, lai veicinātu konkurētspēju mūsdienu ekonomikā. De minimis finansējums sedz 100% kursa izmaksu (neskaitot PVN no pilnās cenas); pieejams arī GBER līdzfinansējums. KAS VAR SAŅEMT? Uzņēmumi, kas reģistrēti komercreģistrā, un to darbinieki (izņemot pašnodarbinātos, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekus). Uzņēmumi ar nodokļu parādu līdz 150 EUR. Uzņēmumi, kuru pārstāvji nav atzīti par vainīgiem noziedzīgos nodarījumos. Līdzfinansējums nav pieejams uzņēmumiem, kas darbojas neatbalstāmajās nozarēs, piemēram, alkohola ražošanā, nekustamo īpašumu jomā, azartspēlēs, taču ir pieejams finanšu un apdrošināšanas uzņēmumu pārstāvjiem. Kāds ir process?
Business process analyze event, tūrisma un viesmīlības nozare, apmācības, Talsi, Didzis Grāvītis
Autors Signe Kraule 2025. gada 11. aprīlis
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks kā Latvijas Digitālā akseleratora Ziemeļkurzemes kontaktpunkts aicina tūrisma un viesmīlības uzņēmumus izmantot iespēju pieteikties apmācībām "Biznesa procesu analīze tūrisma un viesmīlības nozares efektivitātei un digitālo rīku pielietošanai ".
Autors Kristīne Macate 2025. gada 3. aprīlis
Latvijas IT klasteris un Latvijas Digitālais Akselerators organizē konferenci uzņēmējiem “Future Ready 2025”, kas norisināsies šī gada 25. aprīlī Rīgā. Konferences mērķis ir nodrošināt uzņēmējus ar nepieciešamajām prasmēm, lai efektīvi pielāgotos digitālajai transformācijai un pilnvērtīgi izmantotu modernās tehnoloģijas. Pasākumā pulcēsies nozares līderi, valsts pārvaldes pārstāvji un uzņēmēji, lai dalītos pieredzē un zināšanās par digitālās attīstības iespējām un izaicinājumiem. Galvenie runātāji: Sintija Brīzila (Cynthia Breazeal) - MIT Mediju laboratorijas asociētā profesore, sociālās robotikas un mākslīgā intelekta pētniece. Brīzilas vizīte Latvijā notiek, pateicoties BAFF (Baltic-American Freedom Foundation) finansējumam. Zane Čulkstēna - Darba devēja tēla konsultante un SIA “ERDA” īpašniece. Pieredzējusi uzņēmēja ar padziļinātu interesi mākslā, stratēģiskajās konsultācijās un organizāciju attīstībā. K ristaps Banga - Profesionālis ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Vada Accenture globālās Space Innovation go-to-market aktivitātes, izstrādājot integrētas stratēģijas, veidojot stratēģiskas partnerības un nodrošinot biznesa inovācijas. Pēc konferences apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties divas no piedāvātajām darbnīcām, lai iegūtu praktiskas zināšanas tādās tēmās kā: Mākslīgā intelekta iespējas vadītājiem Mākslīgais intelekts mūsdienīgā projektu vadībā Mākslīgā intelekta instrumenti un drošība Cilvēkvadība pārmaiņās un rezultātu mērīšana Kiberdrošība Organizācijas līmeņa mākslīgā intelekta projekti: idejošana, atlase, sagatavošanās izstrādei un ieviešanai Mastering Change and Uncertainty (seminārs angļu valodā) Pārmaiņu projektu vadība Praktisko darbnīcu cena ir 75 eiro + PVN. Taču uzņēmējiem ir iespēja saņemt 100% de minimis līdzfinasējumu, kas nozīmē, ka jāmaksā būs tikai PVN daļa. Vairāk informācijas par konferenci un pieteikšanos pieejama: https://futureready.lv Pasākums tiek rīkots divu Atveseļošanas fonda projektu “EDIC uzņēmumu digitālo prasmju attīstība" un “Digitālo prasmju attīstība jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai Latvijas komersantos” ietvaros. Tos finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Autors Līna Damberga 2025. gada 28. marts
Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk – SIF) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (turpmāk – VATP) uzsāk izglītojošo pasākumu ciklu jauniešiem un pedagogiem “Solis pretī”. Aktivitāšu mērķis ir rosināt jauniešus aizdomāties par neiecietību savstarpējās attiecībās un pret dažādām sabiedrības grupām, izprast neiecietības sekas un apzināties iespējamos rīcības modeļus. Pirmajiem pasākumiem Ventspilī un Jelgavā iespējams pieteikties līdz 2025. gada 5. aprīlim šeit . SIF projekta ietvaros veiktā jauniešu aptauja rāda, ka 74% jauniešu ir saskārušies ar neiecietību. No tiem 40% to izjutuši paši, 15% redzējuši, kā tiek diskriminēts kāds cits, bet vēl 19% to piedzīvojuši gan paši, gan redzējuši vērstu pret citiem. Līdzīgi kā sabiedrībā kopumā, arī jauniešu vidū lielākā daļa par piedzīvoto izvēlējušies neziņot ne vecākiem, ne pedagogiem. Savukārt liela daļa to, kuri redzējuši pret citiem vērstu neiecietību vai mobingu, nav iejaukušies un neko nav darījuši, lai upuri aizstāvētu. Tāpat aizvien nozīmīgāks kļūst jautājums par neiecietību digitālajā vidē un jauniešiem ir būtiski apzināties, ka vārda brīvība nav visatļautība un par naida runu ir paredzēta kriminālatbildība.  Pasākumu ciklā tiks īstenotas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, kas sniegs jauniešiem un pedagogiem zināšanas par neiecietības izpausmēm skolas vidē un ārpus tās, neiecietības ietekmi uz cilvēku un sabiedrību, kā arī rīcības modeļiem, atbildību un atbalsta formām. Pasākumu mērķauditorija ir jaunieši, kuri mācās vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10.-12. klasē un profesionālo skolu 1.-4. kursā, un izglītības speciālisti. Katra pasākuma ilgums jauniešiem ir divas dienas, starp kurām viens mēnesis ir individuālo iniciatīvu īstenošanai. Izglītojošo pasākumu cikls tiks uzsākts šī gada aprīlī un notiks visos Latvijas reģionos – Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā. Pasākumu ciklu vadīs eksperte diskriminācijas novēršanas jautājumos Ilze Bērziņa un eksperts neformālās izglītības jautājumos darbā ar jauniešiem Emīls Anškens. Izglītojošus pasākumus jauniešiem iecietības veicināšanai “Solis pretī” organizē Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” programmas “Nacionāli saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstība” ietvaros. Papildus informācijai: Līna Damberga Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” Projekta koordinatore lina.damberga@vatp.lv
Atvērt vairāk ziņu