Blog Post

Ventasbalss.lv: Ventspils brīvostā būs izglītības tehnoloģiju laboratorija

marts 20, 2019

Divas organizācijas, kas darbojas Ventspils brīvostas industriālajā zonā – nodibinājums Ventspils Augsto tehnoloģiju parks un uzņēmums SIA Aspired –, līdzdarbojas vērienīga un daudzpusīga projekta Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas īstenošanā.

Minētās organizācijas sadarbībā ar pilsētas pašvaldību izveidos EdTech Factory. Ieceres paredz, ka tuvākajā nākotnē tiks izstrādātas inovatīvas izglītības tehnoloģijas un iekārtotas darbnīcas tehnoloģisko uzņēmumu un nozares interesentu atbalstam.

21. gadsimta prasmes, inovatīvas izglītības tehnoloģijas, jauni risinājumi darba vietu un cilvēkresursu piesaistei mazajās pilsētās – tā projektu varētu raksturot dažos vārdos.

Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) projektā izraudzīts kā viens no Ventspils pašvaldības galvenajiem sadarbības partneriem. Un ciešā sadarbībā ar VATP daļu projekta aktivitāšu ieviesīs arī SIA Aspired. Jāpiebilst, ka otrs mūsu pašvaldības galvenais partneris ir Valmieras pilsētas pašvaldība.

Projekts startēja pagājušā gada nogalē un ilgs līdz 2021. gadam. Taču tā rezultāti sniegs ilgtermiņa ieguldījumu darba iespēju un digitālo prasmju pilnveidē.

Daži no rezultātiem, kas tiek sagaidīti: studentu skaita pieaugums universitātēs un tehnikumos, aizpildot studiju vietas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) programmās; piesaistīts talantīgs un pārkvalificēts darbaspēks; starptautisko studentu īpatsvars sasniedz Eiropas vidējo rādītāju; skolēni aktīvi līdzdarbojas karjeras attīstības atbalsta pasākumos; uzņēmumos ieviestas inovācijas; izveidoti jauni uzņēmumi un radītas jaunas darba vietas; augstākais novērtējums Nākotnes Eiropas pilsētu un reģionu reitingā u.c.

Darbnīca IKT uzņēmumiem

VATP un Aspired darbība projektā būs vērsta uz to, lai mazinātu nepietiekošu izglītības tehnoloģiju izmantošanu mācību iestādēs. Tāpat VATP īstenos dažādas aktivitātes, lai rezultātā tiktu veicināta jaunu darba vietu radīšana IKT industrijā.

VATP un Aspired projekta gaitā Ventspilī plāno izveidot Eiropā pirmo pilnībā funkcionējošo digitālo inovāciju centru EdTech Factory , kas specializēsies izglītības tehnoloģiju jomā, atklāja VATP pārstāve, Kurzemes Democentra vadītāja Dita Lašinska. Nodibinājuma vīzija paredz, ka jebkurš Ventspils un tuvākās apkārtnes uzņēmums un izglītības iestāde ikdienā varēs izmantot digitālā inovāciju centra pakalpojumus, lai apgūtu jaunas vai pilnveidotu jau esošās zināšanas un prasmes, turpināja Lašinska.

Īstenojot ieceri par EdTech Factory , plānots, ka VATP tiks ierīkota prototipēšanas laboratorija un atvērtā tipa laboratorija. Projekta vadītājs un VATP izpilddirektors Mārtiņš Velde pastāstīja, ka atvērtā tipa laboratorijā plānotas divas koprades telpas – digitālo jeb IKT produktu darbnīca un dizaina darbnīca.

Digitālo produktu darbnīcā varēs izmantot programmatūru un aprīkojumu IKT produktu izstrādei. Būs pieejamas arī video, audio un multimediju programmatūras, aprīkojums aplikāciju un spēļu izstrādei un testēšanai. Savukārt dizaina darbnīcā būs pieejamas daudzveidīgas datorprogrammatūras un ierīces, piemēram, tekstilproduktu, iepakojuma vizuālā noformējuma izstrādei, kā arī dažādi printeri – ploteri, 3D printeri, lielie krāsu printeri utt.

SIA Aspired valdes priekšsēdētājs Gvido Grīnbergs skaidroja, ka nepieciešamās programmas un iepriekšminētās ierīces ir ļoti dārgas, un lielākajai daļai speciālistu un jauno uzņēmumu vairumā gadījumu nav papildu līdzekļu to iegādei. Līdz ar to projekta gaitā tiks izveidota vieta, kur tas viss ir pieejams. Tiks nodrošināta arī kompetenta speciālista palīdzība. Turklāt pakalpojums tiks piedāvāts par tā pašizmaksu. Abas laboratorijas plānots ierīkot līdz nākamā gada sākumam, bet interesentiem tās, visticamāk, būs pieejamas 2020. gada otrajā pusē.

« Aspired ir uzņēmums, kas jau sešus gadus nodarbojas ar interaktīvo eksponātu ražošanu un jauniešu izglītošanu. Un projekts ir kā nākamais solis. Kopīgiem spēkiem gribam radīt EdTech Factory – vietu, kur attīstīties, vietu, kur radīt,» sacīja Grīnbergs.

Jāpiebilst, ka iecere par EdTech Factory projektā paredz arī citas aktivitātes, kas ir pašvaldības kompetencē – viedo tehnoloģiju galeriju topošajā Zinātnes centrā un mācību programmu izstrādi 7.–9. klašu un 10.–12. klašu skolēniem, kas būs daļa no viedo tehnoloģiju galerijas izglītojošā satura.

Tiek prognozēts, ka EdTech Factory varētu būt aktuāls ne tikai esošajiem un jaunajiem IKT uzņēmējiem un speciālistiem, bet arī skolēnu grupām un studentiem dažādu projektu īstenošanai.

Būs vairāk darba vietu

VATP kā biznesa atbalsta organizācijai projektā uzticēta vēl viena liela, nozīmīga tā sadaļa, kas attiecas uz speciālistu kvalifikāciju un jaunu darba vietu radīšanu. Šajā jomā ir trīs pamata aktivitātes, par kurām plašāk pastāstīja Velde. Plānots organizēt dažādus inovatīvus pasākumus ar mērķi piesaistīt Latvijas un ārvalstu investīcijas IKT jomai. «Darbība būs vērsta uz jaunu uzņēmumu un investoru piesaisti arī izglītības tehnoloģiju nozarē,» papildināja Velde.

Iecerēts arī rīkot apmācības un sniegt atbalstu jaunuzņēmumiem Ventspilī. Tāpat tiks izstrādāta arī darbinieku pārkvalifikācijas programma sadarbībā ar IKT uzņēmumiem, lai dažādu jomu speciālisti kursu laikā varētu apgūt jaunas prasmes un uzsākt darbu IKT uzņēmumos. Potenciāli apmācības būs paredzētas tiem cilvēkiem, kuriem padodas eksaktās zinātnes, ir priekšzināšanas vai padziļināta interese darbā ar tehnoloģijām, norādīja Velde.

Mācības būs aizraujošākas

VATP un Aspired patlaban darbojas arī pie kopumā četru pilotprojektu izstrādes, kas būs daļa no EdTech Factory. VATP pierādīs, ka matemātiku, ķīmiju un fiziku var pasniegt un apgūt modernā un aizraujošā veidā, savukārt Aspired apliecinās, ka laiks un vieta mūsdienās ir mainījuši savu nozīmi.

Aspired plāno izstrādāt teleklātbūtnes jeb attālinātas vadāmības robotu, kas nākotnē, visticamāk, mājos Zinātnes centra telpās. Grīnbergs pastāstīja, ka robotam varēs pieslēgties attālināti ar interneta starpniecību. Līdz ar to, atrodoties, piemēram, Indijā vai jebkur citur pasaulē, cilvēkam būs iespēja virtuāli savienoties ar robotu un braukāt pa Zinātnes centru, apskatīt eksponātus, baudīt piedāvājumu. Plānots, ka viedo tehnoloģiju galerijā, kas, kā iepriekš pieminēts, atradīsies Zinātnes centrā, robots varēs mijiedarboties ar katru no eksponātiem – izmēģināt, veikt uzdevumus u.tml. «Interaktīvs zinātnes centrs savā būtībā nozīmē, ka ar visiem eksponātiem iespējams mijiedarboties – apmeklētājam ir kaut kas jādara, lai iegūtu informāciju,» skaidroja Grīnbergs. Tā kā pilotprojekts ir tā tapšanas sākotnējā stadijā, arī tehnoloģiskie risinājumi pagaidām ir tikai ideju un pētniecības līmenī.

Viens no VATP pilotprojektiem būs veltīts interesantākām ķīmijas stundām. Patlaban nodibinājuma pārstāvji sliecas domāt, ka varētu tikt īstenota ideja par interaktīvu ķīmisko elementu periodisko tabulu, kas tautā pazīstama kā Mendeļejeva tabula. Viens no iespējamiem risinājumiem – skārienjutīgs displejs vai ekrāns, kur, uzspiežot uz viena no elementiem, papildus tiek piedāvāta padziļināta informācija. Piemēram, eksperimentu paraugi u.tml.

Fizikas lauciņā plānots izstrādāt un ieviest paplašinātās realitātes tehnoloģiju. Viens no risinājumiem – virtuālās realitātes brilles. Uzvelkot tās, skolēniem būs iespēja redzēt un baudīt vizualizētus fizikas procesus reālistiskā jeb trīsdimensiju izpildījumā.

Pēdējā laikā, īpaši jauniešu auditorijā, iecienītas ir mobilās tehnoloģijas un viedierīces, ko VATP ie­ce­rē­jis piedāvāt vielas apguvei ma­­temātikas stundās. Speciālisti plā­no izstrādāt saturu, kas izmantojams viedierīcēs, dodot iespēju skolēniem loģiskā un saistošā veidā izprastu matemātiku. Mērķis ir pasniegt informāciju, lai vizuāli tā būtu viegli uztverama, kas savukārt sekmētu skolēnu izpratni, sacīja Velde.

Viņš arī informēja, ka VATP izstrādātās tehnoloģijas sākotnēji tiks izmēģinātas Ventspils vispārizglītojošās skolās. Pēc Veldes domām, uzņēmumu īstenotās aktivitātes vienlaikus ir saskaņā ar izglītības reformu, kas paredz ieviest kompetenču pieeju.

Iekārtu un aprīkojuma izstrādē nodibinājums investēs projektam atvēlētos līdzekļus 645 tūkstošu eiro apmērā. Projekta ideja paredz, ka VATP un Aspired īstenotie pilotprojekti vienlaikus kalpos par uzskates materiālu, lai parādītu un prezentētu EdTech Factory laboratoriju iespējas, rezumēja Grīnbergs.

Šogad uzņēmumi veic darba tirgus izpēti un projektu tehnisko plānošanu, nākamgad paredzēta to izstrāde un testēšana laboratorijā, bet 2021. gadā – izmēģināšana reālā vidē, tostarp Zinātnes centrā un skolās.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds – iniciatīvā Pilsētu inovatīvās darbības . Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas Pilsētu inovatīvās darbības iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Viens no variantiem, kā nākotnē varētu izskatīties atvērtā tipa laboratorija.

SIA Aspired izpētījusi, ka pasaulē radīti dažādi attālinātās vadāmības roboti. Tiks aizgūtas idejas un rasti jauni risinājumi, lai radītu Ventspils vajadzībām atbilstošu robotu.

Raksts publicēts: www.ventasbalss.lv 2019.gada 19.martā

Citas ziņas

Autors Līna Indriksone 30 apr., 2024
Šodien, 30. aprīlī, vairāk nekā 50 aprūpes centra seniori un pārstāvji piedalījās kampaņas pasākumā, kas bija veltīts klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Par “Zaļā misija” rezultātiem pastāstīja kampaņas pārstāvji, bet darbnīcas ar projekta finansiālu atbalstu nodrošināja Ventspils dizaina darbnīca RADE. Darbnīcu laikā ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespējams sev izveidot personalizētu auduma maisiņu un ūdens pudeli. Aktivitātes organizētas ar mērķi veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu un vides apziņu – ne tikai lai uzlabotu dalībnieku izpratni par atkritumu samazināšanu un vairākkārtēju izmantošanu, bet arī sniegtu iespēju izveidot personīgu un praktisku priekšmetu, kas ikdienā atgādinās par vides aizsardzības nozīmi. Kampaņa “Zaļā misija” aktivitātēs šo gadu laikā iesaistījusi dažādu vecuma grupu pārstāvjus, tomēr lielākoties tie bijuši bērni, jaunieši un pieaugušie. Tieši tāpēc tika saskatīta nepieciešamība iesaistīt arī seniorus, gan sniedzot zināšanas par klimata pārmaiņām un vides jautājumiem, gan sagādājot pozitīvas emocijas un praktisku darbošanos. Pasākuma laikā tika popularizētas kampaņas ietvaros īstenotās aktivitātes, piemēram klimata nodarbības, klimata darbnīcas “Tava sapņu ūdens pudele” un “Tava sapņu termokrūze”, kā arī akcija “Lai vecais top par jauno”. Kampaņas ietvaros izveidoti arī 400 izglītojoši komplekti, kas izdalīti skolām. Komplektos iekļauta izglītojoša informācija par apģērbu atjaunošanas iespējām, kā arī viss nepieciešamais, lai skolas un mājas apstākļos būtu iespējams apdrukāt apģērbu termodrukas tehnikā. Saņemtas ļoti pozitīvas atsauksmes no skolām! Strādājam kopā zaļai Eiropai! Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija .
Autors Līna Indriksone 29 apr., 2024
Pagājuši trīs gadi kopš Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) sadarbībā ar Norvēģijas partneri International Development Norway (IDN) īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu, kā laikā iedzīvotāji dažādos veidos informēti par klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Kampaņas ietvaros organizēti izglītojoši pasākumi un veidoti informatīvi materiāli.  Norvēģijas pieredze kampaņas “Zaļā misija” īstenošanai bija ļoti noderīga un pat nepieciešama: “Klimata pārmaiņas un vides jautājumi Norvēģijai ir svarīgs temats valstiskā un arī starptautiskā līmenī. Esam priecīgi dalīties ar savu pieredzi ar Latvijas pārstāvjiem, kopīgi īstenojot kampaņu un sniedzot ieskatu mūsu valstī īstenotajās aktivitātēs, lai līdzīgas darbības varētu pielāgot un īstenot arī Latvijā,” IDN izpilddirektors Anders Stølan par dalību kampaņas organizēšanā. Norvēģijā izglītošana par cilvēces ietekmi uz klimata pārmaiņām notiek jau no mazotnes – skolēni piedalās ražas novākšanā un dabas resursu izmantošanā, un apspriež resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Klimata zinības caurvij dažādus mācību priekšmetus, piemēram, sociālās zinības, ētiku, reliģiju un veselības mācību, atspoguļojot klimata pārmaiņas sociālās, ekonomiskās un vides kontekstā. Skolotāji mācību saturu veido paši, tādā veidā radot pozitīvu augsni bērnu attīstībai. Atbildība par klimata pārmaiņām negulstas tikai uz izglītības sistēmas pleciem – ir novērojama liela sociālā iesaiste norvēģu vidū. Vecāki piedalās bērnu izglītošanā un veic brīvprātīgo darbu gan skolās, gan citās sabiedriskās aktivitātēs. Norvēģijas valsts iestādes ievieš risinājumus, kas samazina privāto transportlīdzekļu ar iekšdedzes dzinējiem izmantošanu, sniedzot atbalstu elektroauto iegādei. Oslo centrā privātajiem transportlīdzekļiem ir ierobežotas parkošanās iespējas, bet pilsētas infrastruktūra ir tik attīstīta, ka lielai daļai tās iedzīvotāju nemaz nav vajadzība pēc privātā transportlīdzekļa izmantošanas. Liela daļa sabiedriskā transporta – gan sauszemes, gan ūdens – darbināmi ar elektrību. Kampaņas “Zaļā misija” ietvaros radīts interaktīvs mācību saturs, radošas darbnīcas un digitālie rīki klimata jautājumu apguvei. Divu gadu laikā aizvadītas vairāk nekā 70 nodarbības, kurās piedalījušies vairāk nekā 1200 skolēni. Sabiedrības izglītošanas nolūkos sadarbībā ar vides organizācijām īstenotas arī informatīvās kampaņas sociālajos medijos un citos plašsaziņas līdzekļos. Klimata darbnīcās, apgūstot ilgtspējīgu resursu izmantošanu un saņemot iespēju apdrukāt ilgtspējīgu ūdens pudeli, termokrūzi un auduma maisiņu, iesaistījušies turpat 200 dalībnieki, savukārt vairāk nekā 700 dalībnieki apmeklējuši pop-up izbraukuma klimata darbnīcas Ventspils valspilsētā un novadā. Klimata nodarbības un darbnīcas īstenotas ar VATP esošās dizaina darbnīcas RADE un Nākotnes klases iesaisti. Kampaņas “Zaļā misija” un projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” īstenošana noslēgsies 2024. gada 30. aprīlī, tomēr iegūtās zināšanas paliks un sniegs iedvesmu organizēt citas aktivitātes nākotnē, lai veidotu zaļāku nākotni! Strādājam kopā zaļai Eiropai! Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija .
Autors Līna Indriksone 23 apr., 2024
Otrdien, 30. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 12.00 notiks pasākums, kas veltīts klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Pasākuma laikā tiks popularizēti kampaņas rezultāti, kā arī organizētas darbnīcas senioriem. To laikā būs iespēja mācīties par dažādām ar klimatu un vidi saistītām tēmām, kā arī izveidot sev daudzreiz lietojamus auduma maisiņus un ūdens pudeles. Kampaņa “Zaļā misija” sadarbībā ar Ventspils dizaina darbnīcu RADE organizēs izbraukuma darbnīcu, kā laikā dalībniekiem būs iespēja darboties radoši. Aktivitāte tiek organizēta ar mērķi veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu un vides apziņu – tā ne tikai uzlabos dalībnieku izpratni par atkritumu samazināšanu un vairākkārtēju izmantošanu, bet arī sniegs iespēju bez maksas izveidot personīgu un praktisku priekšmetu, kas ikdienā atgādinās par resursu apzinātas izmantošanas nozīmi. Pasākumā piedalīsies Ventspils Senioru aprūpes centra iemītnieki, tomēr aicināti piedalīties arī citi interesenti, rakstot uz e-pasta adresi misija@vatp.lv . Jau iepriekš “Zaļā misija” priecējusi iedzīvotājus ar dažādām aktivitātēm, piemēram, organizējot akciju “Lai vecais top par jauno” un klimata darbnīcas “Tava sapņu ūdens pudele” un “Tava sapņu termokrūze”. Strādājam kopā zaļai Eiropai! Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija .
Autors Līna Indriksone 18 apr., 2024
Trešdien, 17. janvārī, Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar projekta “Circular spaces” partneriem organizēja vebināru “Apritīgas koprades darbnīcas - atslēga uz apritīgu uzņēmējdarbību” 2024. gada Pasaules aprites ekonomikas foruma ietvaros. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieki gan no tuvākajām valstīm, gan arī no tālākām, kā piemēram, Apvienotās Karalistes, Lebanonas, Malaizijas un citām. Vebināra virsmērķis bija iepazīstināt dalībniekus ar jēdzienu “koprades darbnīca” (angļu val. – makerspace) un to, kā caur Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular spaces” aktivitātēm ieviesīsim aprites ekonomikas principus šajās darbnīcās un kā izglītosim koprades darbnīcu apmeklētājus. Koprades darbnīcas ir vietas, kurās top prototipi un jaunu uzņēmumu idejas. Svarīgi, lai jau no uzņēmuma darbības sākuma tajā tiktu ieviest aprites ekonomikas principi. Tas ne tikai samazina uzņēmuma ietekmi uz vidi, bet padara to arī konkurētspējīgāku. Arvien vairāk klientu pievērš uzmanību tam, kādus produktus piedāvā uzņēmējs un vai iegādātā prece ir ilgmūžīga, nododama atkārtotai pārstrādei. Projekta īstenošana sniedz iespēju izstrādāt ne tikai konkrētus risinājumus definētajai problēmai, bet arī sadarboties ar citu valstu partneriem Baltijas jūras reģiona ietvaros. Sadarbība ar organizācijām un cilvēkiem, kuri ir pieredzējuši dažādās jomās, dod iespēju nonākt pie labākajiem risinājumiem, mācīties vienam no otra, kā arī nodot projektā izstrādātos risinājumus plašākai mērķauditorijai. Pēc partneru prezentācijām vebinārs turpinājās ar Pasaules aprites ekonomikas forumā notiekošās diskusijas “Cilvēki – pārmaiņu virzītājspēks” skatīšanos. Diskusijas laikā tika izcelts, cik svarīga ir cilvēku loma aprites ekonomikas ieviešanā. Diskusijas secinājums bija, ka, ja patērētāji būs izglītoti par aprites ekonomiku un tās principiem, tad viņi sāks arī ražotājiem pieprasīt produktus vai pakalpojumus, kas ir izstrādāti pēc šiem principiem. Projekta “Circular spaces” izveidotā mācību programma ir tieši mērķēta, lai cilvēki stiprinātu savas prasmes par aprites ekonomiku gan teorētiski, gan praktiski. Izstrādātā izglītības programma ir pieejama projekta tīmekļvietnē sadaļā “Solutions”. Šobrīd lielākoties dzīvojam pēc lineārās ekonomikas modeļa, kura pamatā ir „paņem, saražo, patērē, izmet” pieeja. Savukārt aprites ekonomika ir ražošanas un patēriņa modelis, kas paredz esošo materiālu un produktu koplietošanu, iznomāšanu, atkārtotu izmantošanu, remontu, atjaunošanu un pārstrādi pēc iespējas ilgākā laika periodā. Tādējādi tiek pagarināts produktu aprites cikls. Praksē tas nozīmē līdz minimumam samazināt atkritumu apjomu. Kad pienāk kāda produkta lietošanas laika beigas, tā materiālus pēc iespējas cenšas atgriezt ekonomikā. Tos var lietderīgi izmantot atkal un atkal, tādējādi radot papildu vērtību. Pasākums norisinājās Pasaules aprites ekonomikas foruma ietvaros. Projekta partneri – Valmieras novada pašvaldība, nodibinājums “Ventspils Augsto Tehnoloģiju parks” (Ventspils dizaina darbnīca RADE), Valmieras attīstības aģentūra (Valmieras koprades darbnīca DARE), Kaunas Science and Technology Park, Lithuania Innovation Centre, Creator Makerspace (Norvēģija), Maker (Dānija), Technical University of Applied Sciences Wildau (Vācija). Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Economy makerspace” (projekta Nr. #C024) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/circular-spaces. Informāciju sagatavoja: Elizabete Ločmele Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja tālr. 64207150
Atvērt vairāk ziņu
Share by: