Blog Post

KInGS projektā viss notiek!

nov. 23, 2020

2020. gada 12. oktobrī tika uzsākts KInGS projekta 4. cikls. Ventspils "Start-up skolā" uzņemtas deviņas jaudīgas un uz mērķi orientētas komandas: SubliMe, Farmore, GreenPhoto, Kultūras kvartāls, Forestree, WebAI, SchoolNerd, Catastrophe Scout, Stop Catastrophe. Iepazīsimies tuvāk!

SubliMe

SubliMe komanda strādā pie idejas par augļu, dārzeņu un ogu uzkodu veidošanu, kuras izstrādātas sublimācijas tehnoloģijas procesā, tādējādi pilnībā saglabājot visas šo produktu uzturvērtības: "Esam nobrieduši parādīt pasaulei, kas ir patiesi veselīgas uzkodas un ka tās būtiski var ietekmēt mūsu ikdienas gaitas, uzņemot pareizās uzturvielas no 100% dabīgām uzkodām!"

Farmore

Idejas autors Kurts, Deniss, Kārlis Andrejs un komandas darba vadītāja Inga vēlas lauksaimniekiem piedāvāt ekonomiski izdevīgus risinājumus, kas būtiski uzlabotu lauksaimniecības darbu veikšanas efektivitāti. Šobrīd galvenais mērķis ir izstrādāt elektromotorizētu iekārtu, kas ļautu laukstrādniekiem ravēt un novākt ražu guļus stāvoklī, tādejādi ļaujot veikt šos darbu līdz pat divas reizes efektīvāk, tajā pašā laikā nodrošinot ergonomiskākus darba apstākļus.

GreenPhoto

GreenPhoto – Kristaps, Raimonds, Ralfs un Gints. Komanda strādā pie video filmēšanas trīs asu stabilizācijas sistēmas izstrādes. Viens no priekšnosacījumiem kvalitatīva video ierakstam ir stabilizācija attiecībā pret dinamisku kustību. Viens no veidiem, kā nodrošināt šādu stabilizāciju, ir ar elektromotoriem, taču šādu stabilizācijas sistēmu esošais tirgus ir lielākoties vērsts uz profesionāļiem: "Savas kopējās prasmes un spējas liekam kopā, lai, balstoties uz kvalitātes rādītājiem un nezaudējot funkcionālo piedāvājumu, varētu piedāvāt izmaksu optimizējošu alternatīvu tiem, kuri ir ceļā uz profesionāļu loku vai nodarbojas ar filmēšanu savam hobijam. To mēs nodrošināsim ar modularitātes principu, piedāvājot dažādas komponentes, kuras klients var izvēlēties tieši savām vajadzībām un savam budžetam."

Komanda pārstāv nepieciešamos virzienus – uzņēmējdarbību, elektroniku un programmēšanu, kā arī citas prasmes, kas iekļauj 3D modelēšanu, fotografēšanu, video izstrādi un, protams, lielu apņēmību radīt ko jaunu un uzlabot esošo.

Kultūras kvartāls

Četri Ventspils jaunieši, kas šobrīd strādā pie tā, lai radītu Ventspilī jaunu kultūrvietu, kur atpūsties un pastrādāt, mācīties un izklaidēties: "Kad, kāda un kur šī vieta būs, uzzināsim tuvāko mēnešu laikā, taču jau zinām, ka tā būs vieta, kur katrs varēs rast savu paradīzi, augt un attīstīties, veidot un dalīties".


Ja vēlies sekot līdzi kvartāla attīstībai un palīdzēt tam tapt, tad seko komandas Facebook lapai: www.facebook.com/KVARTAALS

Forestree

Komandas mērķis ir vairot iedzīvotāju izpratni par mežu un tā vērtību.


Vai Tu zini, kāpēc vēl joprojām saskaramies ar tik nomācošu problēmu kā meža piemēslošana vai cilvēku neizpratni par meža kopšanu? Tieši tā - pie tā tiešām ir vainojama cilvēka neziņa par mežu un meža vērtību! Tomēr mēs nevaram vainot cits citu pie tā, ka šādi procesi notiek, kamēr paši nespējam piedāvāt pienācīgu šīs problēmas risinājumu. Kompānija “Disney” katru dienu izklaidē, māca un iedvesmo neskaitāmi daudz cilvēkus visā pasaulē, pateicoties aizraujošiem multfilmu stāstiem. Tieši tāpat arī šī komanda izklaidē, māca un iedvesmo sabiedrību ar gluži vienkāršu un neatkārtojamu spēlēšanas pieredzi, kas ikkatram ļauj apzināties meža procesus un vērtību tajā:

"Mēs šobrīd ar entuziasmu un degsmi aktīvi strādājam, lai izveidotu pavisam unikālu un aizraujošu mežu apsaimniekošanas spēles aplikāciju, kas ļauj ikvienam ielūkoties apburošajā meža pasaulē. Spēles ietvaros spēlētājs veido savu meža struktūru, balansējot to ar mūsdienīgas pilsētvides un infrastruktūras attīstību, attīstot savu teritoriju pēc labākajiem mežsaimniecības principiem".

WebAI

Komanda sastāv no dažādiem cilvēkiem, kurus vieno viens mērķis - apgūt un pielietot mašīnmācīšanās un dziļās apmācības metodes. Komandas idejas autors un galvenais virzītājs ir Kirillo, bet biedri un izpalīdzīgas rokas - Arvis un Everts. Komandu vada zinošs un kompetents vadītājs - Ēvalds. "Esam uzņēmušies risināt sarežģītas problēmas un apgūt, izmantot komplicētus rīkus un metodes, bet šis izaicinājums komandu nebiedē, sagaidām to ar atvērtām rokām."

SchoolNerd

Aina, Aļika un Jegors - trīs skolnieki, kas vēlas padarīt mācīšanās procesu vieglāku, interesantāku un baudāmāku. Komandas moto skan šādi: "Knowledge is power. Time is money. Make it easy." Daudzi skolnieki bieži sastopas ar grūtībām, kad kaut kas šķiet mazsaprotams un sarežģīts, bet reizē ir vēlme to risināt un izmainīt: "Vai jums rīt ir kontroldarbs, diploma darba aizstāvēšana universitātē, vai pēc 3 stundām autoskolā ir eksāmens? Mēs zinām, cik laiks ir dārgs un neatgriezenisks, lai arī dažreiz aizmirstam un neliekam vajadzīgos uzsvarus uz mācīšanās procesu un kvalitāti kā vidusskolā, tā augstskolā un citās ar izglītību saistītās iestādēs. Apvienojot problēmas un izaicinājumus, mēs vēlamies piedāvāt aplikāciju, ar kuras palīdzību jūs varēsiet atrast privātskolotāju, jums interesējošā jautājumā, tajā pašā sekundē".

Aplikācijā būs atrodama karte, kurā būs iespējams redzēt un salīdzināt attālumu līdz privātskolotāja pakalpojuma vietai, tāpat filtrs ar skolotāju reitingu, vecuma amplitūdu, kā arī pieejamo laiku, lai pieņemtu tieši Jūs! Ar vienu klikšķi, varēsiet uzzināt, kurš no skolotājiem ir gatavs jūs pieņemt tajā pašā momentā. 


"Runājot par mūsu komandu, vēlamies atzīmēt, ka esam radoši, enerģiski un vienmēr gatavi izaicinājumiem. Aina ir komandas idejas ģeneratore un radošais prāts un pirms piedalīšanās projektā ir domājusi un strādājusi pie idejas SchoolNerd attīstības. Aļika sevi asociē ar mērķtiecību, kurai patīk jauni izaicinājumi un kreatīvas idejas, kuras attīstīt. Jegors ir ģēnijs programmēšanas jomā, kurš attiecīgi arī darbojas šajā jomā. Līdz ar to, šodien un rīt mēs esam pilnīgi pārliecināti par SchoolNerd nepieciešamību! Tas ir tas, kas nav bijis, tas ir tas, kas būs, tas ir tas, kas izmainīs un atvieglos dzīvi visiem mums, kas mācās un vēlas sasniegt augstus mērķus un rezultātus!"

Catastrophe Scout

Kamēr pasaulē visi runā par divām samilzušām problēmām – Covid-19 un politiku – komanda strādā pie jauna tehnoloģiska risinājuma, ar kura palīdzību nākotnē būs iespējams veiksmīgāk kā līdz šim prognozēt ar zemes nogruvumiem saistītu katastrofu rašanos. Komanda apzinās, ka ejams garš ceļš, taču to iedvesmo apziņa, ka viņu tehnoloģiskais risinājums varēs glābt kāda cilvēka dzīvību nākotnē.


Pēkšņa bīstamu hidrodinamisko procesu aktivizācija ir viens no galvenajiem katastrofu izraisītājiem daudzos apdzīvotos un rūpnieciskās darbības rajonos dažādās pasaules valstīs. Katru gadu šādās katastrofās iet bojā vairāki tūkstoši cilvēku, un notiekošo klimata pārmaiņu ietekmē šādas katastrofas notiek arvien biežāk un to rezultātā radītās negatīvās sekas ir aizvien postošākas.

Katastrofas tāpat rada ne tikai būtiskus ekonomiskos un cilvēkresursu zaudējumus, bet arī apkārtējās vides piesārņojumu un tās pievilcības samazināšanos, floras un faunas zudumus: "Galvenie uzdevumi, ko esam apņēmušies risināt šo sešu mēnešu laikā Kings projektā, ir, pirmkārt, mūsu tehnoloģiskā risinājuma bīstamu hidrodinamisko procesu ietekmē radušos katastrofu prognozēšanai un monitoringam priekšrocību pamatošana attiecībā pret citām pašlaik tirgū pielietojamām alternatīvām šīs problēmas risināšanā. Otrkārt, tirgus izpētes rezultātā spēsim izdarīt secinājumus par to, kādiem jābūt ierīces galvenajiem parametriem un raksturlielumiem."

Stop Catastrophe

"Abi esam elektroniķi, un, apvienojot savus spēkus un zināšanas, kopīgi plānojam un strādājam jauna produkta hidrodinamisko procesu monitoringam tehniskā risinājuma attīstīšanas virzienā. Produkta – aparatūras un programmatūras kompleksa – galvenais uzdevums ir spēt savlaicīgi brīdināt par bīstamu hidrodinamisko procesu iestāšanās risku, tādējādi paverot iespēju prognozēt tādus procesus kā zemes nogruvumi vai noslīdeņi."


Katastrofu procesa analīze, no pirmā acu uzmetiena, šķietami varētu norādīt uz to, ka katastrofas notiek pēkšņi un negaidīti, taču diemžēl pati katastrofa ir daudz ilgāka procesa (pati pēdējā – avārijas) stadija. 70%-90% no visa katastrofas procesa perioda ir "sagatavošanās" pašai katastrofai.

"Tirgū pieejamās tehnoloģijas, kā, piemēram, ģeodēziskā, aero un kosmosa mērinstrumentu metode vai paša infrastruktūras objekta apsekošana, nesniedz gandrīz nekādas iespējas prognozēt bīstamu hidrodinamisko procesu iestāšanās risku. Ar šo tehnoloģiju palīdzību vairumā gadījumu iespējams konstatēt un reģistrēt jau notikušus procesus. Mūsu tehniskais risinājums ļauj reālā laikā izsekot visam bīstamā hidrodinamiskā procesa ciklam un savlaicīgi veikt nepieciešamās darbības iespējamās katastrofas novēršanai vai tās seku mazināšanai." Projekta sešu mēnešu ciklā komanda uzsāks darbu pie aparatūras un programmatūras kompleksa tehniskā risinājuma uzbūves un funkcionalitātes plānošanas, izstrādājot struktūrshēmas, principshēmas un plānojot galveno bloku darbību. 

Citas ziņas

Autors Līna Indriksone 30 apr., 2024
Šodien, 30. aprīlī, vairāk nekā 50 aprūpes centra seniori un pārstāvji piedalījās kampaņas pasākumā, kas bija veltīts klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Par “Zaļā misija” rezultātiem pastāstīja kampaņas pārstāvji, bet darbnīcas ar projekta finansiālu atbalstu nodrošināja Ventspils dizaina darbnīca RADE. Darbnīcu laikā ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespējams sev izveidot personalizētu auduma maisiņu un ūdens pudeli. Aktivitātes organizētas ar mērķi veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu un vides apziņu – ne tikai lai uzlabotu dalībnieku izpratni par atkritumu samazināšanu un vairākkārtēju izmantošanu, bet arī sniegtu iespēju izveidot personīgu un praktisku priekšmetu, kas ikdienā atgādinās par vides aizsardzības nozīmi. Kampaņa “Zaļā misija” aktivitātēs šo gadu laikā iesaistījusi dažādu vecuma grupu pārstāvjus, tomēr lielākoties tie bijuši bērni, jaunieši un pieaugušie. Tieši tāpēc tika saskatīta nepieciešamība iesaistīt arī seniorus, gan sniedzot zināšanas par klimata pārmaiņām un vides jautājumiem, gan sagādājot pozitīvas emocijas un praktisku darbošanos. Pasākuma laikā tika popularizētas kampaņas ietvaros īstenotās aktivitātes, piemēram klimata nodarbības, klimata darbnīcas “Tava sapņu ūdens pudele” un “Tava sapņu termokrūze”, kā arī akcija “Lai vecais top par jauno”. Kampaņas ietvaros izveidoti arī 400 izglītojoši komplekti, kas izdalīti skolām. Komplektos iekļauta izglītojoša informācija par apģērbu atjaunošanas iespējām, kā arī viss nepieciešamais, lai skolas un mājas apstākļos būtu iespējams apdrukāt apģērbu termodrukas tehnikā. Saņemtas ļoti pozitīvas atsauksmes no skolām! Strādājam kopā zaļai Eiropai! Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija .
Autors Līna Indriksone 29 apr., 2024
Pagājuši trīs gadi kopš Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) sadarbībā ar Norvēģijas partneri International Development Norway (IDN) īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu, kā laikā iedzīvotāji dažādos veidos informēti par klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Kampaņas ietvaros organizēti izglītojoši pasākumi un veidoti informatīvi materiāli.  Norvēģijas pieredze kampaņas “Zaļā misija” īstenošanai bija ļoti noderīga un pat nepieciešama: “Klimata pārmaiņas un vides jautājumi Norvēģijai ir svarīgs temats valstiskā un arī starptautiskā līmenī. Esam priecīgi dalīties ar savu pieredzi ar Latvijas pārstāvjiem, kopīgi īstenojot kampaņu un sniedzot ieskatu mūsu valstī īstenotajās aktivitātēs, lai līdzīgas darbības varētu pielāgot un īstenot arī Latvijā,” IDN izpilddirektors Anders Stølan par dalību kampaņas organizēšanā. Norvēģijā izglītošana par cilvēces ietekmi uz klimata pārmaiņām notiek jau no mazotnes – skolēni piedalās ražas novākšanā un dabas resursu izmantošanā, un apspriež resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Klimata zinības caurvij dažādus mācību priekšmetus, piemēram, sociālās zinības, ētiku, reliģiju un veselības mācību, atspoguļojot klimata pārmaiņas sociālās, ekonomiskās un vides kontekstā. Skolotāji mācību saturu veido paši, tādā veidā radot pozitīvu augsni bērnu attīstībai. Atbildība par klimata pārmaiņām negulstas tikai uz izglītības sistēmas pleciem – ir novērojama liela sociālā iesaiste norvēģu vidū. Vecāki piedalās bērnu izglītošanā un veic brīvprātīgo darbu gan skolās, gan citās sabiedriskās aktivitātēs. Norvēģijas valsts iestādes ievieš risinājumus, kas samazina privāto transportlīdzekļu ar iekšdedzes dzinējiem izmantošanu, sniedzot atbalstu elektroauto iegādei. Oslo centrā privātajiem transportlīdzekļiem ir ierobežotas parkošanās iespējas, bet pilsētas infrastruktūra ir tik attīstīta, ka lielai daļai tās iedzīvotāju nemaz nav vajadzība pēc privātā transportlīdzekļa izmantošanas. Liela daļa sabiedriskā transporta – gan sauszemes, gan ūdens – darbināmi ar elektrību. Kampaņas “Zaļā misija” ietvaros radīts interaktīvs mācību saturs, radošas darbnīcas un digitālie rīki klimata jautājumu apguvei. Divu gadu laikā aizvadītas vairāk nekā 70 nodarbības, kurās piedalījušies vairāk nekā 1200 skolēni. Sabiedrības izglītošanas nolūkos sadarbībā ar vides organizācijām īstenotas arī informatīvās kampaņas sociālajos medijos un citos plašsaziņas līdzekļos. Klimata darbnīcās, apgūstot ilgtspējīgu resursu izmantošanu un saņemot iespēju apdrukāt ilgtspējīgu ūdens pudeli, termokrūzi un auduma maisiņu, iesaistījušies turpat 200 dalībnieki, savukārt vairāk nekā 700 dalībnieki apmeklējuši pop-up izbraukuma klimata darbnīcas Ventspils valspilsētā un novadā. Klimata nodarbības un darbnīcas īstenotas ar VATP esošās dizaina darbnīcas RADE un Nākotnes klases iesaisti. Kampaņas “Zaļā misija” un projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” īstenošana noslēgsies 2024. gada 30. aprīlī, tomēr iegūtās zināšanas paliks un sniegs iedvesmu organizēt citas aktivitātes nākotnē, lai veidotu zaļāku nākotni! Strādājam kopā zaļai Eiropai! Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija .
Autors Līna Indriksone 23 apr., 2024
Otrdien, 30. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 12.00 notiks pasākums, kas veltīts klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Pasākuma laikā tiks popularizēti kampaņas rezultāti, kā arī organizētas darbnīcas senioriem. To laikā būs iespēja mācīties par dažādām ar klimatu un vidi saistītām tēmām, kā arī izveidot sev daudzreiz lietojamus auduma maisiņus un ūdens pudeles. Kampaņa “Zaļā misija” sadarbībā ar Ventspils dizaina darbnīcu RADE organizēs izbraukuma darbnīcu, kā laikā dalībniekiem būs iespēja darboties radoši. Aktivitāte tiek organizēta ar mērķi veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu un vides apziņu – tā ne tikai uzlabos dalībnieku izpratni par atkritumu samazināšanu un vairākkārtēju izmantošanu, bet arī sniegs iespēju bez maksas izveidot personīgu un praktisku priekšmetu, kas ikdienā atgādinās par resursu apzinātas izmantošanas nozīmi. Pasākumā piedalīsies Ventspils Senioru aprūpes centra iemītnieki, tomēr aicināti piedalīties arī citi interesenti, rakstot uz e-pasta adresi misija@vatp.lv . Jau iepriekš “Zaļā misija” priecējusi iedzīvotājus ar dažādām aktivitātēm, piemēram, organizējot akciju “Lai vecais top par jauno” un klimata darbnīcas “Tava sapņu ūdens pudele” un “Tava sapņu termokrūze”. Strādājam kopā zaļai Eiropai! Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija .
Autors Līna Indriksone 18 apr., 2024
Trešdien, 17. janvārī, Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar projekta “Circular spaces” partneriem organizēja vebināru “Apritīgas koprades darbnīcas - atslēga uz apritīgu uzņēmējdarbību” 2024. gada Pasaules aprites ekonomikas foruma ietvaros. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieki gan no tuvākajām valstīm, gan arī no tālākām, kā piemēram, Apvienotās Karalistes, Lebanonas, Malaizijas un citām. Vebināra virsmērķis bija iepazīstināt dalībniekus ar jēdzienu “koprades darbnīca” (angļu val. – makerspace) un to, kā caur Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular spaces” aktivitātēm ieviesīsim aprites ekonomikas principus šajās darbnīcās un kā izglītosim koprades darbnīcu apmeklētājus. Koprades darbnīcas ir vietas, kurās top prototipi un jaunu uzņēmumu idejas. Svarīgi, lai jau no uzņēmuma darbības sākuma tajā tiktu ieviest aprites ekonomikas principi. Tas ne tikai samazina uzņēmuma ietekmi uz vidi, bet padara to arī konkurētspējīgāku. Arvien vairāk klientu pievērš uzmanību tam, kādus produktus piedāvā uzņēmējs un vai iegādātā prece ir ilgmūžīga, nododama atkārtotai pārstrādei. Projekta īstenošana sniedz iespēju izstrādāt ne tikai konkrētus risinājumus definētajai problēmai, bet arī sadarboties ar citu valstu partneriem Baltijas jūras reģiona ietvaros. Sadarbība ar organizācijām un cilvēkiem, kuri ir pieredzējuši dažādās jomās, dod iespēju nonākt pie labākajiem risinājumiem, mācīties vienam no otra, kā arī nodot projektā izstrādātos risinājumus plašākai mērķauditorijai. Pēc partneru prezentācijām vebinārs turpinājās ar Pasaules aprites ekonomikas forumā notiekošās diskusijas “Cilvēki – pārmaiņu virzītājspēks” skatīšanos. Diskusijas laikā tika izcelts, cik svarīga ir cilvēku loma aprites ekonomikas ieviešanā. Diskusijas secinājums bija, ka, ja patērētāji būs izglītoti par aprites ekonomiku un tās principiem, tad viņi sāks arī ražotājiem pieprasīt produktus vai pakalpojumus, kas ir izstrādāti pēc šiem principiem. Projekta “Circular spaces” izveidotā mācību programma ir tieši mērķēta, lai cilvēki stiprinātu savas prasmes par aprites ekonomiku gan teorētiski, gan praktiski. Izstrādātā izglītības programma ir pieejama projekta tīmekļvietnē sadaļā “Solutions”. Šobrīd lielākoties dzīvojam pēc lineārās ekonomikas modeļa, kura pamatā ir „paņem, saražo, patērē, izmet” pieeja. Savukārt aprites ekonomika ir ražošanas un patēriņa modelis, kas paredz esošo materiālu un produktu koplietošanu, iznomāšanu, atkārtotu izmantošanu, remontu, atjaunošanu un pārstrādi pēc iespējas ilgākā laika periodā. Tādējādi tiek pagarināts produktu aprites cikls. Praksē tas nozīmē līdz minimumam samazināt atkritumu apjomu. Kad pienāk kāda produkta lietošanas laika beigas, tā materiālus pēc iespējas cenšas atgriezt ekonomikā. Tos var lietderīgi izmantot atkal un atkal, tādējādi radot papildu vērtību. Pasākums norisinājās Pasaules aprites ekonomikas foruma ietvaros. Projekta partneri – Valmieras novada pašvaldība, nodibinājums “Ventspils Augsto Tehnoloģiju parks” (Ventspils dizaina darbnīca RADE), Valmieras attīstības aģentūra (Valmieras koprades darbnīca DARE), Kaunas Science and Technology Park, Lithuania Innovation Centre, Creator Makerspace (Norvēģija), Maker (Dānija), Technical University of Applied Sciences Wildau (Vācija). Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Economy makerspace” (projekta Nr. #C024) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/circular-spaces. Informāciju sagatavoja: Elizabete Ločmele Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja tālr. 64207150
Atvērt vairāk ziņu
Share by: