"Ģimenei draudzīga darbavieta" statusu ieguvuši vēl 40 darba devēji

2023. gada 22. maijs

Sabiedrības integrācijas fonda īstenotās programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu ieguvuši vēl 40 darba devēji. Kopā jau 205 uzņēmumi gan no privāta, gan publiskā sektora pievienojušies programmā, kas nodrošina konsultatīvu un informatīvu atbalstu organizācijām, veicinot darba un privātās dzīves līdzsvaru sabiedrībā.


No 19. maija “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu ieguvuši – SIA “AJ Power Holding”, Biedrība “AKTĪVISTS”, SIA “Autentica”, VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”, Nodibinājums “Bērnu slimnīcas fonds”, SIA “Brokastu Māja”, SIA “Cabot Latvia”, SIA “Coca-Cola HBC Latvia”, SIA “Corporate Solutions”, AS “Delfi”, AS “Eco Baltia”, SIA “Euroaptieka”, SIA “EVA-SAT”, SIA “Fazer Latvija”, Finanšu izlūkošanas dienests, Finanšu ministrija, SIA “Gaudy”, SIA “Hotel Jūrmala SPA”, AS “Kesko Senukai Latvia”, KPMG Baltics SIA, SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”, Biedrība “Lab Futura”, Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”, SIA “Liepājas teātris”, Luminor Bank AS Latvijas filiāle, SIA “Mītavas Čiekurs”, SIA “OC VISION”, SIA “Rēzeknes Satiksme”, RP SIA “Rīgas satiksme”, Siguldas novada pašvaldība, SIA “Sunstar Group”, SIA “TENACHEM”, SIA “VARIS Toys”, SIA “Veizāna deju skola”, Ventspils PII “Bitīte”, Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs”, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija, SIA “Vidzemes slimnīca”, SIA “Visma Enterprise” un SIA “Visma Labs”.


Programma ietver tās esošo un potenciālo dalībnieku atbalstu un konsultēšanu, rīkojot izglītojošus seminārus, tīklošanās pasākumus, lai popularizētu ieguvumus no ģimenei draudzīgas darba vides gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā.  Lai iegūtu programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu, darba devējs aizpilda pašnovērtējuma anketu un veic izvērtēšanas sarunas ar programmas konsultantu, kuras laikā darba devējs kopā ar konsultantu novērtē ne tikai to, kas ir paveikts bet arī ieceres un attīstības plānu ģimenei draudzīgas darbavietas pilnveidošanā. Statuss tiek piešķirts uz diviem gadiem, pēc tam darba devējs veic atkārtotu izvērtēšanu.


Programmai pievienojas “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”. To, kādēļ uzņēmumam ir svarīgi būt ģimenēm draudzīgam, skaidro Psiholoģiskā atbalsta procesu vadītāja Zane Priedīte: “Slimnīcas profesionāļi piedzīvo emocionāli smagu darba ikdienu, tādēļ mums kā darba devējam ir būtiski novērst izdegšanu un vairot psihoemocionālo labbūtību. Tas ir svarīgi, lai arī mūsu pacienti saņemtu efektīvu pacientu aprūpi un ārstniecību, kā arī pēc iespējas pozitīvāku pacientu pieredzi. Bērnu slimnīcai ir svarīgi būt ģimenei draudzīgai darba vietai, jo mēs, tāpat kā jebkura cita organizācija, vēlamies motivēt, atbalstīt un vairot esošo darbinieku lojalitāti, kā arī piesaistīt mūsu kolektīvam jaunus speciālistus. Svarīgi piebilst, ka ārstniecības un aprūpes personāla piesaistes jomā ir īpaši sīva konkurence, jo par šiem speciālistiem ārstniecības iestāžu starpā ir liela sāncensība. Ikdienā lietojam saukli – rūpēs par citiem, neaizmirsti parūpēties par sevi! Tieši tāpēc vēlamies radīt vidi, kurā darbiniekiem būtu viegli rūpēties par sevi.


“3. jūnijā apritēs divi gadi, kopš programmas atklāšanas, kad pirmie darba devēji pievienojās programmai un ieguva statusu “Ģimenei draudzīga darbavieta”. Patiesi priecājamies, ka programmas dalībnieku loks paplašinās, šobrīd apvienojot jau 205 darba devējus. Ievērojamu savu dzīves daļu mēs veltām darbam, tādēļ ir svarīgi, ka darba vide iekļauj darbinieku gaidas un vajadzības. Mēs redzam, ka arvien vairāk darba devēji ņem vērā darbinieku vajadzības un rūpējas gan par darbinieku labbūtību, gan privātās dzīves līdzsvaru, kas ir būtiski aspekti ceļā uz laimīgas sabiedrības konceptu” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.


Programmas dalībniekiem ir iespēja pieteikties programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” grantu konkursam, lai īstenotu kādu ģimenei draudzīgu iniciatīvu savā organizācijā. Granta pieteikumus interesenti aicināti iesniegt elektroniski līdz 2023. gada 26. maija plkst. 23.59, nosūtot uz Fonda e-pasta adresi vietagimenei@sif.gov.lv. Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa pieejama www.sif.gov.lv sadaļā “Projektu konkursi”. Projekta aktivitāšu īstenošanas laika periods ir no 2023. gada 1. jūnija līdz 2023. gada 31. oktobrim.


Programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” mērķis ir sekmēt tādas darba vides kultūras attīstību Latvijā, kas ir empātiska, cilvēcīga un saprotoša, vienlaikus piedāvājot instrumentus gan esošās darba vides novērtējumam, gan finansiālu palīdzību dažādu atbalsta pasākumu ieviešanā darbiniekiem.


Statusam “Ģimenei draudzīga darbavieta” var pretendēt ikviena organizācija, kura nodarbina vismaz vienu darbinieku – gan privātuzņēmumi, gan arī valsts un pašvaldību iestādes un nevaldības organizācijas.


Ar visiem “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu ieguvušajiem darba devējiem, kā arī dažādiem iedvesmojošiem pieredzes stāstiem, ikviens var iepazīties www.vietagimenei.lv sadaļās “Labās prakses” un “Programmas dalībnieki”.


Programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” īstenošanu nodrošina Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”.

Citas ziņas

Autors Kristīne Macate 2025. gada 14. aprīlis
Digitālās prasmes jau šodien ir izšķirošas uzņēmumu konkurētspējai. Eiropas Savienība uzsver, ka līdz 2025. gadam aptuveni 90% darbavietu būs nepieciešamas noteikta līmeņa digitālās prasmes. Diemžēl Latvija šobrīd atpaliek, ieņemot 23. vietu ES valstu vidū pēc tehnoloģiju integrācijas uzņēmumos, turklāt ikai 15% Latvijas uzņēmumu piedāvā saviem darbiniekiem apgūt IKT prasmes. KAS IR LIFT? ES Atveseļošanas Fonda līdzfinansēta iniciatīva, ko īsteno RTU Riga Business School sadarbībā ar Latvijas IT klasteri. MĒRĶIS: Nodrošināt Latvijas uzņēmējus ar digitālajām prasmēm, kuras nepieciešamas, lai veicinātu konkurētspēju mūsdienu ekonomikā. De minimis finansējums sedz 100% kursa izmaksu (neskaitot PVN no pilnās cenas); pieejams arī GBER līdzfinansējums. KAS VAR SAŅEMT? Uzņēmumi, kas reģistrēti komercreģistrā, un to darbinieki (izņemot pašnodarbinātos, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekus). Uzņēmumi ar nodokļu parādu līdz 150 EUR. Uzņēmumi, kuru pārstāvji nav atzīti par vainīgiem noziedzīgos nodarījumos. Līdzfinansējums nav pieejams uzņēmumiem, kas darbojas neatbalstāmajās nozarēs, piemēram, alkohola ražošanā, nekustamo īpašumu jomā, azartspēlēs, taču ir pieejams finanšu un apdrošināšanas uzņēmumu pārstāvjiem. Kāds ir process?
Business process analyze event, tūrisma un viesmīlības nozare, apmācības, Talsi, Didzis Grāvītis
Autors Signe Kraule 2025. gada 11. aprīlis
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks kā Latvijas Digitālā akseleratora Ziemeļkurzemes kontaktpunkts aicina tūrisma un viesmīlības uzņēmumus izmantot iespēju pieteikties apmācībām "Biznesa procesu analīze tūrisma un viesmīlības nozares efektivitātei un digitālo rīku pielietošanai ".
Autors Kristīne Macate 2025. gada 3. aprīlis
Latvijas IT klasteris un Latvijas Digitālais Akselerators organizē konferenci uzņēmējiem “Future Ready 2025”, kas norisināsies šī gada 25. aprīlī Rīgā. Konferences mērķis ir nodrošināt uzņēmējus ar nepieciešamajām prasmēm, lai efektīvi pielāgotos digitālajai transformācijai un pilnvērtīgi izmantotu modernās tehnoloģijas. Pasākumā pulcēsies nozares līderi, valsts pārvaldes pārstāvji un uzņēmēji, lai dalītos pieredzē un zināšanās par digitālās attīstības iespējām un izaicinājumiem. Galvenie runātāji: Sintija Brīzila (Cynthia Breazeal) - MIT Mediju laboratorijas asociētā profesore, sociālās robotikas un mākslīgā intelekta pētniece. Brīzilas vizīte Latvijā notiek, pateicoties BAFF (Baltic-American Freedom Foundation) finansējumam. Zane Čulkstēna - Darba devēja tēla konsultante un SIA “ERDA” īpašniece. Pieredzējusi uzņēmēja ar padziļinātu interesi mākslā, stratēģiskajās konsultācijās un organizāciju attīstībā. K ristaps Banga - Profesionālis ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Vada Accenture globālās Space Innovation go-to-market aktivitātes, izstrādājot integrētas stratēģijas, veidojot stratēģiskas partnerības un nodrošinot biznesa inovācijas. Pēc konferences apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties divas no piedāvātajām darbnīcām, lai iegūtu praktiskas zināšanas tādās tēmās kā: Mākslīgā intelekta iespējas vadītājiem Mākslīgais intelekts mūsdienīgā projektu vadībā Mākslīgā intelekta instrumenti un drošība Cilvēkvadība pārmaiņās un rezultātu mērīšana Kiberdrošība Organizācijas līmeņa mākslīgā intelekta projekti: idejošana, atlase, sagatavošanās izstrādei un ieviešanai Mastering Change and Uncertainty (seminārs angļu valodā) Pārmaiņu projektu vadība Praktisko darbnīcu cena ir 75 eiro + PVN. Taču uzņēmējiem ir iespēja saņemt 100% de minimis līdzfinasējumu, kas nozīmē, ka jāmaksā būs tikai PVN daļa. Vairāk informācijas par konferenci un pieteikšanos pieejama: https://futureready.lv Pasākums tiek rīkots divu Atveseļošanas fonda projektu “EDIC uzņēmumu digitālo prasmju attīstība" un “Digitālo prasmju attīstība jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai Latvijas komersantos” ietvaros. Tos finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Autors Līna Damberga 2025. gada 28. marts
Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk – SIF) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (turpmāk – VATP) uzsāk izglītojošo pasākumu ciklu jauniešiem un pedagogiem “Solis pretī”. Aktivitāšu mērķis ir rosināt jauniešus aizdomāties par neiecietību savstarpējās attiecībās un pret dažādām sabiedrības grupām, izprast neiecietības sekas un apzināties iespējamos rīcības modeļus. Pirmajiem pasākumiem Ventspilī un Jelgavā iespējams pieteikties līdz 2025. gada 5. aprīlim šeit . SIF projekta ietvaros veiktā jauniešu aptauja rāda, ka 74% jauniešu ir saskārušies ar neiecietību. No tiem 40% to izjutuši paši, 15% redzējuši, kā tiek diskriminēts kāds cits, bet vēl 19% to piedzīvojuši gan paši, gan redzējuši vērstu pret citiem. Līdzīgi kā sabiedrībā kopumā, arī jauniešu vidū lielākā daļa par piedzīvoto izvēlējušies neziņot ne vecākiem, ne pedagogiem. Savukārt liela daļa to, kuri redzējuši pret citiem vērstu neiecietību vai mobingu, nav iejaukušies un neko nav darījuši, lai upuri aizstāvētu. Tāpat aizvien nozīmīgāks kļūst jautājums par neiecietību digitālajā vidē un jauniešiem ir būtiski apzināties, ka vārda brīvība nav visatļautība un par naida runu ir paredzēta kriminālatbildība.  Pasākumu ciklā tiks īstenotas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, kas sniegs jauniešiem un pedagogiem zināšanas par neiecietības izpausmēm skolas vidē un ārpus tās, neiecietības ietekmi uz cilvēku un sabiedrību, kā arī rīcības modeļiem, atbildību un atbalsta formām. Pasākumu mērķauditorija ir jaunieši, kuri mācās vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10.-12. klasē un profesionālo skolu 1.-4. kursā, un izglītības speciālisti. Katra pasākuma ilgums jauniešiem ir divas dienas, starp kurām viens mēnesis ir individuālo iniciatīvu īstenošanai. Izglītojošo pasākumu cikls tiks uzsākts šī gada aprīlī un notiks visos Latvijas reģionos – Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā. Pasākumu ciklu vadīs eksperte diskriminācijas novēršanas jautājumos Ilze Bērziņa un eksperts neformālās izglītības jautājumos darbā ar jauniešiem Emīls Anškens. Izglītojošus pasākumus jauniešiem iecietības veicināšanai “Solis pretī” organizē Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” programmas “Nacionāli saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstība” ietvaros. Papildus informācijai: Līna Damberga Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” Projekta koordinatore lina.damberga@vatp.lv
Atvērt vairāk ziņu