Blog Post

50 pasākumi, 17 valstu eksperti, 7 tematiskās skatuves – inovāciju un tehnoloģiju festivāls iNOVUSS izziņo trīs dienu programmu

aug. 12, 2019

Mēnesi pirms notikuma viens no lielākajiem Eiropas brīvdabas inovāciju un tehnoloģiju festivāliem iNOVUSS izziņo programmu. Festivālā uz septiņām tematiskajām skatuvēm notiks vairāk nekā piecdesmit pasākumi, kuros trīs dienu garumā ar jaunāko tehnoloģijās, inovācijās un uzņēmējdarbībā dalīsies eksperti, uzņēmumu vadītāji un inovāciju eksperti no septiņpadsmit valstīm. iNOVUSS norisināsies Rīgā, Lucavsalā, no 30. augusta līdz 1. septembrim. Ieeja ir bez maksas.

Festivāla programma noritēs uz septiņām tematiskām skatuvēm un tās dažādie notikumi – diskusijas, lekcijas, prezentāciju sesijas, tīklošanas pasākumi – solās būt bez rāmjiem un garlaicīgām sarunām. Par to rūpēsies pasaules līmeņa eksperti no Baltijas, ASV, Austrālijas, Dienvidāfrikas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Beļģijas, Nīderlandes, Itālijas, Luksemburgas, Vācijas, Somijas, Rumānijas, Polijas, Bulgārijas.

iNOVUSS darbnīcās topošie un esošie uzņēmēji, un dažādu jomu profesionāļi varēs apgūt mūsdienīgam uzņēmuma vadītājam svarīgas prasmes, kuras reti aplūko mācību grāmatās. Starptautiski atzīts atmiņu lielmeistars atklās, kā optimizēt prātu, bet pasaules apceļotāja #instadarbnīcā varēs iemācīties veidot stāstus sociālajiem tīkliem. Eksperti atklās, kā izveidot savu personīgo zīmolu, kā sagatavoties rokzvaigznes cienīgai prezentācijai un kā kļūt par nākotnes līderi. Darbnīcās runāsim arī par produktu vērtību pārdošanu mūsdienīgam klientam, par inovācijām, kas ļauj pieņemt labākus lēmumus, un pat elpošanu, kas palīdz vadīt mierpilnāku dzīvi.

Galvenā skatuve – “Magnetic Latvia” – pulcēs jaudīgākos starptautiskos ekspertus, kuri stāstīs par visu, kas maina un mainīs ierasto realitāti, runājot par tēmām – vai mākslīgais intelekts padarīs mūs cilvēcīgākus? Kādas iespējas un izaicinājumus nākotnē sniegs izglītība un nodarbinātība? Kā atkritumus pārvērst bagātībā? Kādas ir personisko datu un ģenētikas iespējas cilvēka dzīvē?

Satikt potenciālo investoru savai idejai un paplašināt profesionālo kontaktu loku aicinās “Naudas kvartāls” . Tajā varēs saņemt padomus, ko darīt un ko nedarīt, lai pelnītu, un kā veidot bērniem izpratni par naudu un interesi par biznesu jau kopš mazotnes. Tāpat būs iespēja mācīties no pieredzējušu startapu vadītāju kļūdām un tās neatkārtot, klausīties aizraujošos biznesa pieredzes stāstos, sastapt naudas pārvaldniekus, akseleratoru pārstāvjus un piedalīties paneļdiskusijā par fintech revolūciju. Šeit Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls atvērs savas durvis plašākai publikai, rīkojot LatBan vienīgo atklāto investīciju sesiju gadā.

“23XX” platforma ir veidota, domājot par sievietes spēju radīt biznesā, tehnoloģijās un zinātnē . Riga TechGirls tajā organizēs ātros randiņus , kuros piedalīsies IT kompānijas un interesenti, kuri vēlas strādāt šajā nozarē. Notiks diskusijas par darbinieku trūkumu robotizācijas laikmetā, un klausītājus iedvesmos sieviešu stāsti sadarbībā ar projektu “Brīnumu meitas”. Tāpat šajā teltī pirmoreiz Latvijā notiks SHE LOVES TECH konkursa kvalifikācijas posms (uzņēmējdarbības un inovāciju ekosistēma, kas rada jaunas iespējas sievietēm).

Neformālā gaisotnē runāt par to, kā veidot sadarbību starp zinātni un komerciju un par pētniecību kā inovatīvu biznesa sastāvdaļu varēs teltī “Smart Cafe” . Tajā arī notiks pasaulē lielākā klimatam draudzīgo tehnoloģiju ideju konkursa “ClimateLaunchpad” nacionālais fināls. Sarunā “No kvantu fizikas līdz superdatoram” diskutēs par skaitļošanu, kādu to iepazīsim rīt, bet paneļdiskusijā “Viedā Rīga” iztirzās galvaspilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju viedo risinājumu kontekstā.

„Biznesa inkubatori” runās par jaunajiem uzņēmējiem svarīgām tēmām un piedāvās ielūkoties 22. gadsimta uzņēmēja dzīvē. Tajos varēs apgūt rūdīšanās un elpošanas tehnikas mierpilnākai dzīvei trauksmainajā biznesa vidē, kā arī uzzināt, kas ir personīgais zīmols un kā tā izveide palīdz kļūt par labāku profesionāli. Ikviens varēs atklāt savu personības arhetipu un pārdošanas speciālisti pēc grāmatas “From Selling to Co-Creating” autora Regis Lemmens praktiskās darbnīcas iegūs jaunu produkta pārdošanas piču (pitch) . Savukārt par aplikāciju un viedierīču aktualitātēm stāstīs kvantificētās dzīves entuziasti, kuri raugās uz savu ikdienu caur skaitļiem un grib pieņemt maksimāli objektīvus lēmumus. iNOVUSS tiks pieteikta arī jauna tēma – DNS sekvencēšana, kas atver plašas iespējas radīt vēl nebijušus – katra cilvēka genomam pielāgotus – produktus. Festivāla noslēgumā prognozēs, kā straujā tehnoloģiju attīstība mainīs cilvēku dzīvi, drošību, brīvību, vienlīdzību, un kāda ir to ēnas puse.

“Biznesa terasē” skanēs pieredzes stāsti gan par Eiropas savienības tirgu apgūšanu, gan iespējām un grūtībām, iekarojot tirgus aiz tās robežām – fokusā Baltija, Skandināvija un Apvienotie Arābu Emirāti. Kā arī saruna par Latvijas spēļu izstrādātājiem globālajā tirgū. Šeit būs iespējams uzzināt par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sniegto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, inovāciju un tehnoloģiju veicināšanai, kā arī iesniegt pieteikumu dalībai kādā no 15 LIAA biznesa inkubatoriem visā Latvijā.

Teltī “Futūristi” norisināsies diskusijas, prezentāciju cikli, meistarklases, pat turnīri u.c. aktivitātes par tēmu – kāda ir ceļošana un ceļotājs 21.gadsimtā? Diskutēs par mūsdienu tūrisma paradigmu maiņu un jaunu tūrisma piedāvājumu, piemēram, par tūrisma nākotni kosmosa laikmetā.

Plašāka informācija par festivālu mājaslapā www.inovuss.lv , kā arī LIAA Facebook lapā https://www.facebook.com/LIAALatvija.

Festivālu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” ietvaros.

Citas ziņas

Autors Līna Indriksone 20 sept., 2024
Ventspils dizaina darbnīcas RADE aicina koprades telpu, valsts un pašvaldību iestāžu, biznesa atbalsta organizāciju pārstāvjus, uzņēmējus, radošos entuziastus, kā arī jebkuru, kuram rūp vides jautājumi, piedalīties apmācībās “Dizaina domāšana produktu izstrādē”. Pasākums notiks šī gada 26. septembrī plkst. 15.00 dizaina darbnīcā darbnīcā RADE, Ventspilī . Tāpat citās pilsētās dzīvojošajiem interesentiem būs iespējams piedalīties attālinātā formātā. Pieteikšanās šeit . Dizaina domāšana ir metožu kopums, kas balstīts sabiedrības vajadzībās un paradumos, lai radītu inovatīvus produktus un risinājums labākai nākotnei. Apmācību laikā tiks sniegta noderīga informācija par to, kā izstrādāt produktus, izmantojot dizaina domāšanas rīkus aprites ekonomikas kontekstā. Apmācības vadīs pakalpojumu dizaineris un uzņēmējs Jānis Ķesa , kurš ikdienā vada inovāciju sprintus, kā arī pasniedz lekcijas. Jānis darbojas koprades telpās un ražošanas uzņēmumos, kurus vieno ilgtspējība kā viens no darbības pamatprincipiem. Lektoram ir plaša pieredze darbā ar citiem uzņēmumiem un iestādēm, tajā skaitā Starptautisko lidostu "Rīga", Valsts kanceleju, Tallinas pašvaldību u.c. Datums un laiks: 2024. gada 26. septembrī plkst. 15.00 Norises vieta: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1, Ventspilī, kā arī tiešsaistes platformā "Zoom" Apmācības tiek īstenotas ar mērķi sniegt noderīgas zināšanas par aprites ekonomiku, kas drīz vien būs neizbēgama katra uzņēmēja sastāvdaļa. Tās tiek īstenotas projekta “Circular Economy makerspace” ietvaros, kā mērķis ir attīstīt aprites ekonomikas pamatprincipus, transformējot koprades darbnīcas Baltijas jūras reģiona valstīs, pilnveidojot un padarot tās videi draudzīgākas. Projekta ietvaros tiek izstrādāts visaptverošs atbalsta rīku klāsts, lai veicinātu aprites ekonomikas īstenošanu koprades telpu, ražotāju un piegādātāju vidū. Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Economy makerspace” (projekta Nr. #C024) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/circular-spaces. Informāciju sagatavoja: Katrīna Doniņa Komunikācijas speciāliste Katrina.donina@vatp.lv
Autors Santa Patmalniece 18 sept., 2024
Šī gada 4. septembrī Rīgā, Peldošajā mākslas centrā NOASS, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) organizēja starptautisku jūras nozares forumu projekta "Blue Supply Chains" ietvaros. Forums pulcēja vadošos nozares ekspertus, jaunuzņēmumus un investorus ar mērķi veicināt dabai draudzīgāku darbību ostās, alternatīvo degvielu izmantošanu un inovāciju attīstību jūras transporta nozarē. Tika uzsvērta projekta nozīme Baltijas jūras reģiona attīstībā, ar īpašu uzmanību ilgtspējīgu risinājumu ieviešanai ostu loģistikā un jūras transporta dekarbonizācijā. VATP Biznesa atbalsta centra vadītājs Gvido Grīnbergs prezentēja izmēģinājuma vides konceptu, kas top Ventspilī projekta "Blue Supply Chains" ietvaros. Šī vide būs pieejama jaunuzņēmumiem, lai radītu efektīvākus risinājumus ostu dekarbonizācijai, izmantojot alternatīvās degvielas un robotikas tehnoloģijas. Izmēģinājuma vide atradīsies esošajā prototipēšanas centrā, ko papildinās ar mūsdienīgām iekārtām, sniedzot iespējas uzņēmumiem izstrādāt videi draudzīgas jūrniecības tehnoloģijas. Grīnbergs uzsvēra, ka forums bija arī lieliska iespēja dibināt jaunus kontaktus starp jaunuzņēmumiem, ostu operatoriem, investoriem un valsts pārstāvjiem, apspriežot ilgtspējīgus risinājumus ostu darbībā. Paneļdiskusijā dalībnieki aktīvi apsprieda būtiskākos jautājumus par ostu loģistikas dekarbonizāciju un kopīgajiem centieniem ilgtspējīgu risinājumu ieviešanā. Diskusijā tika izteiktas praktiskas idejas un veidota kopīga vīzija, lai tuvinātos pilnīgi dekarbonizētai ostu videi Baltijas jūras reģionā. Uzsvēra nepieciešamību pēc ciešas sadarbības starp nozares pārstāvjiem, politiskā atbalsta un inovatīvu tehnoloģiju ieviešanas ostu darbības uzlabošanai. Pasākumā piedalījās arī vairāki jaunuzņēmumi, kas prezentēja savus risinājumus, tostarp alternatīvās degvielas tehnoloģijas un videi draudzīgākus produktus ostu darbībai. Investoru un industrijas pārstāvju interese apliecināja šo risinājumu potenciālu un uzsvēra nepieciešamību pēc turpmākas sadarbības un attīstības. Foruma noslēgumā tika demonstrētas jaunuzņēmēju izstrādātās tehnoloģijas un produkti, veicinot padziļinātu izpratni par inovatīviem risinājumiem un to potenciālu. Pasākums kļuva par platformu jaunu kontaktu veidošanai, ideju apmaiņai un sadarbības veicināšanai starp investoriem un alternatīvo degvielu jomā strādājošiem jaunuzņēmumiem. Dalībnieki uzsvēra nepieciešamību pēc kopīgiem centieniem, lai sekmētu ilgtspējīgāku jūras transporta nākotni Baltijas jūras reģionā. Par projektu "Blue Supply Chains", No C019 "Blue Supply Chains" ir starptautisks projekts Interreg Baltic Sea Region programmā, kura mērķis ir sniegt atbalstu ostu pārvaldēm un operatoriem ostu darbības dekarbonizācijā. Projekts veicina elektrifikāciju, piedāvā stratēģijas alternatīvo degvielu ieviešanai un izveido zaļās transporta ķēdes. Kopš 2023. gada decembra vairāk nekā 20 partneri no Baltijas jūras reģiona valstīm ir apņēmušies samazināt izmešus ostās un to apkārtnē. Informāciju sagatavoja: Agate Mellere Projekta “Blue Supply Chains” vadītāja agate.mellere@vatp.lv
Autors Līna Indriksone 11 sept., 2024
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks un Ventspils dizaina darbnīca RADE organizē pasākumu, kura laikā sievietēm no Ukrainas sertificēta kouča vadībā būs iespējams veidot jaunas biznesa idejas vai attīstīt savas jau esošās. Pasākums notiks 18. septembrī no plkst. 17.30-20.00 adresē Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1. Pieteikuma anketa ukraiņu valodā šeit. Pasākumu vadīs Ventspils Augsto tehnoloģiju parka valdes locekle Ilze Valdmane , kura ir sertificēta personīgās izaugsmes trenere ar plašām zināšanās arī uzņēmējdarbības jomā. Iniciatīvas laikā notiks dažādas aktivitātes, kas palīdzēs identificēt iespējamās biznesa idejas un apzināt to realizēšanas potenciālu. Oktobrī sāksies pieteikšanās inkubācijas programmai uzņēmējdarbības uzsākšanai, kas paredzēta sievietēm no Ukrainas. Piesakoties, programma tiks pielāgota dalībnieku individuālajām vajadzībām. Tiks nodrošinātas bezmaksas apmācības gan tiešsaistē, gan klātienē, konsultācijas un nepieciešamības gadījumā arī materiāli biznesa idejas realizēšanai. Dalībniekiem, kuri vēlēsies šai inkubācijas programmai pieteikties, tomēr nebūs izdomājuši savu ideju, 18. septembrī būs iespējams attīstīt kādu no dizaina darbnīcas RADE piedāvātajām, tāpēc aicinām nelaist garām šo izdevību un pasākumā piedalīties. Aicinām uzrunāt sev zināmās sievietes, kuras uz dzīvi Latvijā ieradušās no Ukrainas un citām valstīm, informējot par šo iespēju. Informējam, ka pasākumā iespējams ierasties ar bērniem. Papildus jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pasta adresi lina.indriksone@vatp.lv . Projekta mērķis ir palīdzēt sieviešu dzimuma pārstāvju bēglēm no Ukrainas un ārpus tās dibināt savu biznesu un kļūt par aktīvām sabiedrības loceklēm. Tiek veidots visaptverošs instrumentu klāsts, tajā skaitā inkubācijas programma, digitālā platforma, vadlīnijas un citi rīki, kas palīdzēs vadīties uzņēmējdarbības jomā citā Baltijas jūras reģiona valstīs. Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “The Baltic Sea Initiative for the Development of Business Activity of Refugee Women” (projekta Nr. #C003) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/bsi4women .
Autors Līna Indriksone 09 sept., 2024
Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) un Ventspils dizaina darbnīcas RADE laika posmā no 2024. gada 3. līdz 4. septembrim viesojās pie projekta "Circular spaces" partneriem Kauņas Zinātnes un Tehnoloģiju parka un Lietuvas Inovāciju centra. Tikšanās sniedza iespēju atskatīties uz projekta ietvaros paveikto un iepazīties ar Lietuvā esošo koprades telpu darbību. Vizītes pirmajā dienā Kauņā tika apspriestas projekta ietvaros īstenotās aktivitātes un sasniegtie rezultāti. Tika apskatīts progress apmācību programmas īstenošanā un jaunizveidotā digitālā aprites ekonomikas sadarbības rīka pilotēšanā. Dienas noslēgumā partneri viesojās Kauņas Tehnoloģiju universitātē esošajā koprades telpā "Circular Makerspace Kaunas". Koprades telpa sadarbojas ar dažādiem lielajiem ražošanas uzņēmumiem, kuri nodrošina telpu ar materiālu pārpalikumiem, kas var tikt izmantoti dažādu projektu īstenošanai. Turpat universitātes telpās atrodas arī prototipēšanas laboratorijas centrs "M-Lab", kas fokusējas uz veselības, labklājības un apkārtējās vides izpēti. Vizītes otrajā dienā partneri tikās Viļņā, kur apsprieda progresu aprites ekonomikas principiem pielāgotajās koprades telpās. Tāpat partneri pievērsās konferences organizēšanai, kas norisināsies šī gada 9. un 10. oktobrī Kopehāgenā, Dānijā. Notika vizīte arī "Vilnius Tech "LinkMenų fabrikas"" telpās. Centra mērķis ir vienot studentus, pētniekus, inženierus un uzņēmumus, un nodrošināt tos ar telpām un aprīkojumu, lai īstenotu dažādus projektus. Informējam, ka Ventspils dizaina darbnīca RADE īsteno bezmaksas apmācību ciklu par dažādām tēmām, piemēram dizaina domāšanu aprites ekonomikas kontekstā, materiālu pārpalikumu izmantošanu jaunu produktu izstrādē, aprites ekonomikā balstītiem biznesa modeļiem un citām tēmām. Apmācībās būs iespēja piedalīties dažādām mērķa grupām – meikeriem un uzņēmējiem, piegādātājiem, koprades telpu un biznesa atbalsta organizāciju pārstāvjiem, kā arī citām ieinteresētajām pusēm. Sekojiet Ventspils dizaina darbnīcas RADE sociālajiem tīkliem, lai uzzinātu par iespēju pieteikties apmācībām. Projekta mērķis ir attīstīt aprites ekonomikas pamatprincipus, transformējot koprades darbnīcas Baltijas jūras reģiona valstīs, pilnveidojot un padarot tās videi draudzīgākas. Projekta ietvaros tiek izstrādāts visaptverošs atbalsta rīku klāsts, lai veicinātu aprites ekonomikas īstenošanu koprades telpu, ražotāju un piegādātāju vidū. Projektā piedalās 8 partneri no Baltijas jūras reģiona valstīm, tajā skaitā Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Dānijas un Vācijas. Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Economy makerspace” (projekta Nr. #C024) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/circular-spaces. Informāciju sagatavoja: Katrīna Doniņa Komunikācijas speciāliste Katrina.donina@vatp.lv
Atvērt vairāk ziņu
Share by: