Visā pasaulē populārās “Co-working” telpas izveidotas arī Ventspilī

Visā pasaulē populārās  “Co-working” telpas izveidotas arī Ventspilī

Arī Latvijas reģionos sak iedzītovies koplietošanas biroja telpu pieeja, kas jau pārbaudīta un atzinību ieguvusi daudzās pasaules pilsētās. Ventspilī tās nodrošina jaunizveidotais Ventspils Biznesa atbalsta centrs. 

“Co-working” jeb koplietošanas biroja telpas, kas populāras visā plašajā pasaulē, atzinību ieguvušas arī Latvijā. Ventspils Biznesa atbalsta centrs sadarbībā ar Ventspils pašvaldību ir izveidojušas pirmo koprades telpu Ventspilī, kas īpaši aktuāli var būt jaunajiem uzņēmumiem, kā arī jau esošiem uzņēmējiem kā alternatīva savam birojam vai darbam mājās. 

Kā apliecina Ventspils Biznesa atbalsta centra vadītājs Savis Roga, tad: “Koplietošanas biroja telpas izveides iecere Ventspilī mums bija jau pirms dažiem gadiem, kad apstājāmies pie tā, ka nebija pārliecības par pieprasījuma potenciālu relatīvi nelielā pilsētā kāda ir Ventspils. Bet šobrīd situācija ir nobriedusi un pateicoties Ventspils pilsētas kopējai pieejai biznesa atbalstam, kur jau kādu laiku īpašu lomu ieņem spēcīgs atbalsts tieši informāciju un komunikāciju nozaru (IKT) biznesa projektiem, šāda “co-working” vieta ir izveidota un esmu pārliecināts, ka tiks labi apdzīvota.”

Šobrīd izveidotas koplietošanas biroja telpas Ventspils Augstskolā (Inženieru iela 101), kas ir lielisks pirmais aizmetnis “co-working” telpu videi Ventspilī. Jau šobrīd uzsākta koprades telpas aprīkošana Ventspils vecpilsētā, kuras būs plašākas un tajās varēs strādāt vairāk cilvēku. Tiek plānots, ka jaunās koprades telpas savas durvis vērs nākamā gada sākumā, sniedzot iespēju kopā strādāt radošiem un ideju bagātiem cilvēkiem Ventspilī. Ventspils Augstskolas “co-working” telpās interesenti tiek aicināti jau šobrīd un 2.novembrī šajās telpās tiks organizētas “atvērtās durvis”, kuru mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar šīm telpām un Ventspils Biznesa atbalsta centra sniegtajām iespējām uzņēmējdarbības veikšanā Ventspilī. Pasākuma laikā notiks arī kārtējais Ventspils IKT Meet-up pasākums.

Uzņēmējdarbības sākumposms jaundibinātajam uzņēmumam var būt finansiāli grūts un var gadīties, ka finanšu līdzekļi piemērotu telpu īrei vienkārši nav. Šajā gadījumā koprades telpas ir viens no risinājumiem, kur sākt realizēt savas biznesa idejas. Koprades telpas ir radoša darba vide, kurā var apmainities ar idejām un kontaktiem, kā arī dalīties ar zināšanām.

Koprades telpas bieži vien apdzīvo dažādu nozaru uzņēmumi, īpaši aktuāla koprades telpu izmantošana ir jauniem start-up uzņēmumiem un esošajiem IKT nozares uzņēmumiem. Ņemot vērā to, ka Ventspils pilsētas prioritāte ir jaunu IKT uzņēmumu izveide un attīstīšana, šīs nozares uzņēmumiem koprades telpas būs pieejamas ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem. 

Ventspils Biznesa atbalsta centrs sniedz atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanā un attīstībā Ventspilī, īpaši specializējoties uz informāciju un komunikāciju tehnoloģiju nozaru biznesa projektiem. Projekts finansēts no Ventspils pilsētas domes un īstenots sadarbībā ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parku. 

Ventspils Biznesa atbalsta centrs nodrošina:

  • Koplietošanas biroja darba telpas (Inženieru iela 101)
  • Mūsdienīgas biroja darba telpas ar nomaks maksas atlaidi līdz pat 100% (Inženieru iela 101)
  • Informāciju par biznesa atbalsta iespējām Ventspilī
  • IKT speciālistu/darbinieku piesaisti uzņēmumiem
  • Darbinieku pārkvalifikācijas organizēšanu
  • IKT uzņēmumu darbības Ventspilī uzsākšanas atbalsts

Raksts publicets: www.ventasbalss.lv  2017.gada 25.oktobrī