Ventasbalss.lv: Atbalsta idejas par runājošām atkritumu urnām un gudrajiem logiem

Ventasbalss.lv: Atbalsta idejas par runājošām atkritumu urnām un gudrajiem logiem

Pirmajā Ventspils pilsētas pašvaldības organizētajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pilotprojektu finansēšanas konkursā atbalstītas projektu idejas par "runājošo" atkritumu urnu, "gudro" logu un citu jaunu IKT risinājumu izstrādi un ieviešanu, šodien informēja pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Pašvaldības iestādes "Ventspils Digitālais centrs" izsludinātajā konkursā no septiņām projektu idejām, ko iesnieguši IKT nozares uzņēmumi, nolemts atbalstīt piecas, piešķirot to realizācijai kopā gandrīz 60 000 eiro.

Kā pastāstīja Lembergs, viens no projektiem paredz izstrādāt digitālo sistēmu, kas basketbola laukumā individuāli kontrolē spēlētājus, apkopjot datus par viņu laukumā veiktajām darbībām. "NBA līdzīga [sistēma] strādā, bet šī būtu citādāka. Tā ir mākslīgā redze ar mākslīgo intelektu kopā," teicaLembergs.

Tāpat nolemts atbalstīt projektu par "runājošām" atkritumu urnām, kas kādu neapzinīgāku iedzīvotāju, iespējams, varētu mudināt aizdomāties par līdzatbildību sakoptas vides uzturēšanā un atturēt no atkritumu nomešanas zemē, teica Ventspils mērs.

Vēl viens no projektiem paredz ieviest interaktīvās grīdas spēles trīs dažādu vecumu bērniem un jauniešiem, bet "gudro" logu projekts paredz veidot logu kā projekcijas ekrānu. Vēl viens atbalstītais projekts paredz izveidot mobilo aplikāciju, lai iedzīvotāji no jebkuras vietas pilsētā varētu ērti ziņot un paust pretenzijas vai ieteikumus par nepieciešamajiem uzlabojumiem pilsētvidē.

Kā ziņots, pašvaldības iestāde "Ventspils Digitālais centrs" bija izsludinājusi Ventspils pilsētas pašvaldības IKT pilotprojektu finansēšanas konkursu, lai atbalstītu pārdomātus un IKT nozares vajadzībām un tendencēm atbilstošus pasākumus.

Konkursa mērķis ir sniegt atbalstu komercsabiedrībām, kas īsteno jaunu IKT risinājumu - infrastruktūras, aprīkojuma vai programmatūras - izstrādi, testēšanu un ieviešanu Ventspilī, veidojot Ventspili kā viedo tehnoloģiju centru.

Viena pilotprojekta maksimālā atbalsta intensitāte ir līdz 80% no attiecināmajām izmaksām. Minimālais atbalsta apjoms ir 2000 eiro, maksimālais - 15 000 eiro.

 

Raksts pieejams www.ventasbalss.lv 2017.gada 10.janvārī