ventasbalss.lv: Immer Digital: ilgi domājām par cilvēkiem un vidi

Uzņēmums Immer Digital, kas ražos elastīgo iepakojumu pārtikas un nepārtikas produktiem un šim mērķim no Ventspils brīvostas pārvaldes nomā zemi un telpas pērn uzbūvētajā Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Tehnoloģiju centra ēkā, drīzumā plāno uzsākt ražošanu.

Ventas Balss: Piedāvā brīvo laiku pavadīt saturīgi

Kurzemes Democentrs šogad piedzīvojis strauju attīstību - pārcēlies uz jauno zema energopatēriņa ēku, būtiski paplašinājis savu piedāvājumu, atklājot jaunu ekspozīciju un tehniski radošās darbnīcas par klimata pārmaiņām. Atzinīgi novērtēt Democentra jauno piedāvājumu jau paguvusi Kurzemes tūriska asociācija, piešķirot vienu no gada balvām.

Democentra vadītāja DITA LAŠINSKA intervijā stāsta par to, kas sniedz motivāciju darboties, kā arī par izaicinājumiem, kas bijuši un kuri vēl sagaida.

Ventasbalss.lv: Tiks veidota pirmā datorredzes laboratorija Eiropā

Ventspils pilsētas pašvaldība atbalstījusi pirmos piecus projektus, kas saņems pašvaldības finansiālu atbalstu Ventspils IKT pilotprojektu programmas ietvaros.

Viens no atbalstu guvušajiem uzņēmumiem, SIA "PlayGineering Systems", uz Olimpiskā centra “Ventspils” bāzes Ventspilī iecerējis izveidot Eiropā pirmo datorredzes (Computer Vision) sporta laboratoriju.

Ventasbalss.lv: Atbalsta idejas par runājošām atkritumu urnām un gudrajiem logiem

Pirmajā Ventspils pilsētas pašvaldības organizētajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pilotprojektu finansēšanas konkursā atbalstītas projektu idejas par "runājošo" atkritumu urnu, "gudro" logu un citu jaunu IKT risinājumu izstrādi un ieviešanu, šodien informēja pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Ventasbalss.lv: Ventspils brīvostā būvēs jaunu ražošanas ēku

Ventspils brīvostas pārvalde parakstīja vienošanos ar Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaisti projektam “Ražošanas ēkas Nr.6 būvniecība Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā”.

Ventasbalss.lv: Diskutēja par uzņēmējdarbības un konkurētspējas uzlabošanu

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Ideju studiju Ventspilī, organizēja uzņēmēju tīklošanas (networking) pasākumu.

Ventasbalss.lv: Ventspilī viesosies finanšu ministre Dana Reizniece - Ozola

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības "Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras" (LTRK) Kurzemes padomes sēdē, kas notiks 15.decembrī plkst. 10:00, Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā 1, Ventspilī, viesosies finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola.

Ventas Balss: Idejas nedzimst siltos kabinetos

Raksts publicēts laikrakstā "Ventas Balss" 2016. gada 2.novembrī.

Ar viņa atnākšanu uz Ventspili saistīta Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP), Latvijā pirmā reģionālā Biznesa inkubatora, pirmā pirmsinkubatora un Kurzemes Democentra izveide. Par ieguldījumu augsto tehnoloģiju attīstībā VATP valdes priekšsēdētājs šogad apbalvots ar Ventspils domes Balvu.

Financial Times pētnieki piešķir Ventspils brīvostai sešas speciālbalvas

Britu laikraksta Financial Times izdevums FDI Intelligence 10.oktobrī publicējis pētījumu „2016.gada globālās brīvās zonas”. Ventspils brīvostai piešķirtas sešas speciālbalvas – par atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, infrastruktūras atjaunošanu, paplašināšanos, ostas infrastruktūru, mārketingu un augsto tehnoloģiju produktu ražošanas attīstību. Izdevumā minēta arī Ventspils brīvostas sadarbība ar VATP Ideju studiju, biznesa inkubatoru un Ventspils Augsto tehnoloģiju parku.

lsm.lv: Ventspils zinātnieki rada interaktīvu rīku – māju siltuma zudumu uzraugu


Ventspils Augsto tehnoloģiju parka paspārnē tapis interaktīvs termālo karšu rīks – energoefektivitātes ģeogrāfiskā informācijas sistēma (EEĢIS). Pagaidām tā ir demo versija, kas ieskicē iespēju nākotnē pašvaldībām, namu apsaimniekotājiem un citiem interesentiem sekot māju energoefektivitātei.