Mums pieder debesis

Konkurss skolēniem "Mums pieder debesis" ir Ventspils Augsto tehnoloģiju parka iniciatīva, kas diviem 15-18 gadus veciem Latvijas jauniešiem sniedz lielisku iespēju piedalīties starptautiskajā nometnē "International SPACE CAMP®" ASV Kosmosa un raķešu centrā Alabamā, Amerikas Savienotajās Valstīs (U.S. Space & Rocket Center, Huntsville, Alabama).

Konkursa vispārējais mērķis ir nodrošināt informācijas pieejamību sabiedrībā un veicināt izpratni par kosmosa tehnoloģijām, lai rosinātu jauniešu interesi apgūt ar tām saistītās studijas (kosmiskās IT, inženierzinātnes un dabas zinātnes).


Seko līdzi jaunumiem:
Jaunieši, kas jau pabijuši nometnē, atgriežas ar patiešām nenovērtējamu pieredzi un iespaidiem! Nometnes laikā dalībniekiem ir jāveic gan individuāli uzdevumi, gan arī darbs komandā, jākonstruē raķešu modeļi, jāveido karstumizturīgi vairogi, var izbaudīt brīvo kritienu un griešanos tā sauktajā „centrifūgā”, piedalīties dažādās simulācijās un iejusties gan pilota–astronauta amatā, gan arī sēdēt pie kontroles–vadības pults. Tāpat jauniešiem ir iespēja satikt citus vienaudžus no dažādām pasaules valstīm, piemēram Kostarikas, Singapūras, Ķīnas, Ungārijas, Grieķijas, ASV un daudzām citām. Līdz ar to nometne ir lieliska vieta, kur trenēt ne tikai prasmes kosmonautikā, bet arī angļu valodu.
 

 Piedalies arī Tu!

2013. gadā konkurss īstenots projekta Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/015 "Kosmosa tehnoloģiju un pakalpojumu nozares klastera attīstība 2012-2015", līguma Nr. L-KAP-12-0006 ietvaros.


Vairāk informācijas:


Dina Dāvida, Kosmosa tehnoloģiju klastera mārketinga speciāliste

Adrese: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1,
Ventspils, LV-3602
Tālrunis:  +371 63630435
Mobilais tālrunis: +371 26708681
E-pasts: dina [dot] davida [at] vatp [dot] lv 
Skype: dinadavida