LIAA uzsāk projektu pieņemšanu Ventspils biznesa inkubatorā

LIAA uzsāk projektu pieņemšanu Ventspils biznesa inkubatorā

Š.g. 1.martā uzsākta projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ventspils biznesa inkubatorā. Dalībai inkubatorā būs iespējams pieteikties reizi ceturksnī – attiecīgi interesentu pieteikumus inkubators 1.kārtā pieņem līdz 2017.gada 21.martam un plānotais konsultatīvās komisijas sēdes datums par uzņemšanu inkubatorā ir š.g. 6.aprīlis. Dalībai pirmsinkubatorā ir iespējams pieteikties visu laiku.

Biznesa inkubators ir personāla un infrastruktūras apvienojums, kā mērķis ir atbalstīt jaunu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, bezmaksas nodrošinot biznesa ideju autorus un jaunus komersantus (ne vecākus par 3 gadiem) ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, konsultācijām, specifiskām apmācībām un mentoru atbalstu, bet ne tikai.

Inkubatorā iespējams izmantot divu veidu atbalsta modeļus: pirmsinkubācijas atbalstu un inkubācijas atbalstu.

  • Pirmsinkubācijas atbalsta ietvaros idejas autoriem (fiziskām vai juridiskām personām) 6 mēnešus bezmaksas ir iespējams izmantot inkubatora koprades telpas, aprīkojumu, saņemt nepieciešamās konsultācijas, apmācības un mentoru atbalstu, vēlāk jau pretendējot uz inkubācijas atbalstu.
  • Inkubācijas atbalsta ietvaros (papildus iepriekš minētajam) inkubatora dalībniekiem ir iespēja saņemt 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām, u.c., tāpat arī pretendēt uz grantu (ar 50% līdzfinansējumu) līdz 10.000,00 EUR apmērā specifiskiem pakalpojumiem un līdz 5.000,00 EUR apmērā aprīkojuma iegādes izmaksu segšanai.

Vairāk informācija par uzņemšanu biznesa inkubatorā pieejama LIAA mājas lapā šeit.

Lai palīdzētu pieteikuma veidlapu aizpildīšanas procesā, atbildētu uz neskaidriem jautājumiem, interesenti būs laipni gaidīti uz atvērto durvju dienām un klātienes konsultācijām tieši par pieteikuma veidlapu aizpildīšanas niansēm š.g. 10.martā, 15.martā un 17.martā no plkst.10:00-16:00 inkubatora telpās Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā 1 (C ieeja).

Uz konsultāciju par inkubatora sniegtajām iespējām un pieejamo atbalstu var pieteikties arī citā, sev ērtā laikā zvanot pa tālruni +371 6240 0906, rakstot uz e-pastu diana [dot] skudra [at] liaa [dot] gov [dot] lv vai ierodoties inkubatorā.

Kopumā Latvijā darbu uzsākuši 15 LIAA biznesa inkubatori, kuru mērķis ir veicināt auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, tādējādi gan attīstot Latvijas ekonomiku, gan veicinot reģionālo izaugsmi

LIAA biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

 


Papildu informācija:

Ventspils biznesa inkubators
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1,
+371 62400906