Kurzemes Democentrs saņem "Latvijas Būvniecības gada balva 2016"

Kurzemes Democentrs saņem "Latvijas Būvniecības gada balva 2016"
6.martā A.Čehova Rīgas Krievu teātrī svinīgā ceremonijā tika noskaidrotas Latvijas labākās būves un būvnieki konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2016” ietvaros.
Ceremoniju pagodināja pārstāvji no EM, VARAM, KM, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas, Būvniecības valsts kontroles biroja, Jūrmalas domes, Ventspils domes, Rīgas domes, RISEBA, RCK u.c. Konkursa Ilgtspējīgākā ēka un projekts mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā un draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. Latvijā ir tādas ēkas, un to pasūtītāji ir uzņēmēji, sabiedriskais sektors, kā arī privātīpašnieki. Konkursa devīze: ilgtspējīgs=pārdomāts=pamatots. Labi būvēt nenozīmē būvēt dārgi, lielāka nozīme ir pārdomātiem risinājumiem. Saskaņā ar nekustamo īpašumu attīstītāju datiem ilgtspējīgās jeb vērtīgās ēkas ir pievilcīgākas pircējiem un īrniekiem un izdevīgākas īpašniekiem. Konkursam ir trīs nominācijas: Ilgtspējīgākā ēka, Ilgtspējīgākais projekts, Ilgtspējīgākā studentu ideja. Kopumā tika saņemti 19 pieteikumi, pieteikumu sarakstā bija sabiedriskas ēkas, privātmājas, studentu idejas, ēku ieceres ar īpaši pārdomātiem risinājumiem un zaļo tehnoloģiju izmantojumu.
 

Ventspilij piešķirti trīs apbalvojumi:
  • TEHNOLOĢIJU UN DIZAINA INOVĀCIJU BALVA piešķirta Ventspils Lielajam laukumam un strūklakai “Fregate “Valzivs”. 
  • Pirmā vieta nominācijā “Gada jaunais inženieris” piešķirta Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” Investīciju daļas vadītājam Raido Blumbergam. 
  • Trešā vieta nominācijā “Jaunbūve – sabiedriskā ēka” piešķirta Zinātnes un tehnoloģiju muzejam “Kurzemes Democentrs”
 
Konkursam kopumā tika pieteikti 88 objekti, aptverot daudzveidīgu ēku tipoloģiju, kas ir vismaz divas reizes vairāk kā citos ēku konkursos Latvijā un atšķirībā no citiem būvju konkursiem ir iespējams pieteikt būves, kuras Latvijas pilsoņi un uzņēmumi būvējuši arī ārvalstīs. Konkursa objektu amplitūda - ievērojama augstceltne un liela sabiedriskā pirts, skolas un baznīcas, privātmāja un daudzdzīvokļu ēkas, vērienīgas ražotnes un mazas koka būves, stadioni un unikāla strūklaka un daudzi, daudzi citi.
 
Konkursam pieteiktos objektus vērtēja kompetenta žūrija: ilgtspējīgas būvniecības eksperts ar starptautiskas darbības pieredzi, publiciste, žurnāla „Latvijas Būvniecība” galvenā redaktore Agrita Lūse; Rīgas domes Īpašuma departamenta būvuzraugs Leonards Dubkēvičs; mg. Sc.ing. Ērika Lešinska; Latvijas Restauratoru biedrības pārstāvis Ronalds Lūsis; Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas pārstāvis Mārtiņš Studers; būvkonstruktors Ģirts Vīksne; biedrības „Zaļās mājas” vadītājs Kristaps Ceplis; Latvijas Amatniecības kameras pārstāvis Roberts Veco-Vecums; inženieris-projektētājs Ģirts Šķupelis; uzņēmējs Ivars Geidāns; arhitekts un žurnāla „Latvijas Architektūra” galvenais redaktors Jānis Lejnieks; arhitekts Jānis Dripe un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāve Laura Lūse.
 
Konkurss „Latvijas Būvniecības Gada balva” notiek jau trešo reizi un ir žurnālu „Latvijas Būvniecība”un „Latvijas Architektūra” organizēts konkurss sadarbojoties ar Ekonomikas ministriju, VARAM, Rīgas domes Īpašuma departamentu, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, biedrību “Building Design and Construction Council” Latvijas Restauratoru biedrību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Latvijas Amatniecības kameru, biedrību “Zaļās mājas”. Konkursu šogad atbalstījuši “Technonicoll”, “Pillar”, “Thermowhite”, “Peikko Latvija”, “Condair”. Konkursa devīze “Drošība”. Visus konkursam pieteiktos objektus bija iespēja aplūkto izstādē Līvu laukumā Rīgā no 2017.gada 28.februāra līdz marta vidum.

 

 


Raksts publicēts: www.ventspils.lv, 2017.gada 07.martā