“Karjeras nedēļā 2018” Kurzemes Democentrs devās izbraukumā pa Latvijas skolām

“Karjeras nedēļā 2018” Kurzemes Democentrs devās izbraukumā pa Latvijas skolām

Karjeras nedēļā, kas šogad Latvijas skolās norisinājās no 8. līdz 12.oktobrim, Zinātnes un tehnoloģiju muzejs “Kurzemes Democentrs” devās izbraukumā uz Kocēniem, Maltu, Rīgu un Baldoni, kur 445 skolēnus iepazīstināja ar tehnoloģiju nozari.

Četrās dienās tika nobraukti vairāk nekā 1000 km, apceļojot 4 pilsētas 3 Latvijas novados. Ar IKT nozares iespējām un aktualitātēm tika iepazīstināti 445 skolēni no 1. līdz 12.klasei 4 skolās: Kocēnu pamatskolā, Maltas vidusskolā, Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā un Baldones Mūzikas pamatskolā. 

40-60 minūšu garās nodarbībās ar jauniešiem tika apspriesta tehnoloģiju lietošana ikdienā, aktualitātes IKT nozarē, tika izrādīti Ventspilī ražotu IKT nozares produktu paraugi, kā arī iepazīstināts jēdziens “izglītības tehnoloģijas” un kā piemērs izrādīta un izmēģināta Kurzemes Democentra interaktīvā ekspozīcija par klimata pārmaiņām. Pamatskolas un vidusskolas vecuma skolēnu grupas bija arī gana brašas un pieņēma “Klimata izaicinājumu” – iesaistījās aktīvā un izglītojošā komandu spēlē, kur, domājot stratēģiski un parādot savas zināšanas par vides jautājumiem, krāja punktus un cīnījās par sagatavotajām balviņām.

Maltas vidusskolā nodarbībām pievienojās Rēzeknes Tehniskās akadēmijas pārstāvji – inženierzinātņu maģistrs, IT doktorants Aleksejs Zorins un programmēšanas inženieris, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes Čārlza Bebidža balvas 2018.gada laureāts Pāvels Cacivkins. Viņi 12.klašu skolēniem padziļinātāk skaidroja galvenās mūsdienu tendences tehnoloģiju izmantošanā un IT profesiju apguvē, īpaši uzsverot, cik nozīmīga patlaban ikvienā jomā, tai skaitā IT, ir starpdisciplinaritāte jeb vairāku jomu pārzināšana, kā arī iepazīstināja ar mūsdienās tik aktuālo mākslīgo intelektu un dažādu algoritmu galveno būtību. Savukārt izbraukuma pēdējā dienā Baldones Mūzikas pamatskolā Kurzemes Democentram nebijis sasniegums – nodarbībās piedalījās pilnīgi visi skolēni, kas mācās šajā skolā!

Informāciju sagatavoja:

Elīza Cimdiņa
Kurzemes Democentra ekskursiju gide
Tālrunis: +371 63630435
E-pasts: eliza [dot] cimdina [at] vatp [dot] lv
http://www.kurzemesdemocentrs.lv/