HansaMatrix ievieš gudros ražošanas procesus

HansaMatrix ievieš gudros ražošanas procesus

HansaMatrix top automātiska līnija radiofrekvenču moduļiem, kur cilvēka roka produktam nepieskaras līdz pat gatavam iepakojumam, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Uzņēmums HansaMatrix, kas ir pieteicies Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvai 2017, ar automatizāciju nodarbojas jau kopš savas darbības pirmsākumiem un šobrīd ir nonācis līdz vairākiem gudrās rūpnīcas (Smart Factory) elementiem.

«Tiek veikta ražošanas procesu datu automātiska apkopošana un saņemšana tiešsaistē lēmumu pieņemšanai, produktu datu digitāla ielāde ražošanai – mašīna izanalizē programmas un pati pieņem lēmumu ātrākam un kvalitatīvākam ražošanas procesam, tāpat notiek monotonā roku darba aizstāšana ar robotiem, produktu apstiprināšanas procesa automatizācija – sistēma neļauj izsūtīt produktu, kamēr katrs atbildīgais nav izdarījis un reģistrējis savu uzdevumu,» raksturo AS HansaMatrix valdes loceklis Alvis Vagulis. Nobeiguma fāzē ir automātiskas līnijas izstrāde radiofrekvenču moduļiem, kur cilvēka roka produktam nepieskaras līdz pat gatavam iepakojumam. Uzņēmums ir izstrādājis arī testa iekārtas dronu pārbaudei un sagatavošanai drošai lietošanai. Turklāt visu galveno līniju produkciju kontrolē automātiskās optiskās inspekcijas (AOI) iekārtas, kuru programmas sākotnēji izgatavo cilvēks, bet pēc tam  lēmumus pieņem pašas iekārtas, kā arī uzkrāj datus, kurus analizējot, cilvēks var pieņemt lēmumus programmas uzlabošanai.

Visu rakstu Ievieš gudros ražošanas procesus lasiet 15. maija laikrakstā Dienas Bizness.

 


Raksts publicēts: www.db.lv 2017.gada 15.maijā