Export Express treniņnometne Ventspilī pulcēja 26 uzņēmumus no Latvijas un Igaunijas

Export Express treniņnometne Ventspilī pulcēja 26 uzņēmumus no Latvijas un Igaunijas

Uzņēmumi no Latvijas un Igaunijas 7. un 8. jūnijā pulcējās Ventspils Jaunrades namā, lai piedalītos atbalsta programmas Export Express otrajā treniņnometnē, kuras tēma bija produktu prototipēšana, biznesa un ražošanas procesu organizācija, un mērogošana.

Pasākums tika rīkots Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta B-Idea ietvaros, kura mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem viena gada laikā piesaistīt pirmos klientus eksporta tirgos.

Pasākumā laikā lekciju un praktisko darbu par biznesa procesu vadību un mērogošanu sniedza Aleksanders Tonnissons, kas ir Igaunijas jaunuzņēmumu akseleratora BuildIt Accelerator līdzdibinātājs un vadītājs. Savukārt lekciju un praktisko darbu par prototipēšanu un efektīvu ražošanas organizāciju sniedza Indreks Rebane, kas ir BuildIt Accelerator produktu dizaina un prototipēšanas eksperts.

Tāpat pasākumā dalībnieki saņēma mentoringa konsultācijas no vairāk kā 10 biznesa un nozaru ekspertiem no Igaunijas un Latvijas, kā arī tiem bija lieliska iespēja apmeklēt un iepazīties ar Ventspils uzņēmumu AS “HansaMatrix” un SIA “Aspired” darbību.

Kopā Export Express ietvaros dalībniekiem ir iespēja piedalīties četrās treniņnometnēs (Pērnavā, Tartu, Valmierā un Ventspilī), lai sagatavotu uzņēmumus darbībai eksporta tirgos, kā arī uzņēmumiem būs iespēja 2018.gada rudenī piedalīties kopējās tirdzniecības misijās uz Skandināvijas valstīm.

Ilze Valdmane kā projekta vadošā partnera Ventspils Augsto tehnoloģiju parka un Ventspils Biznesa atbalsta centra pārstāve: “Esmu gandarīta par šāda atbalsta pieejamību uzņēmumiem, projekta spēcīgo partnerību un Ventspils aktīvo iesaisti uzņēmumu attīstības un eksporta atbalstā”.

Export Express atbalsta programmu realizē vadošā eksporta aģentūra Baltijas valstīs – SIA Gateway & Partners un biznesa atbalsta organizācijas: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, Valmieras attīstības aģentūra, Pērnavas apgabala Biznesa un attīstības centrs un Tartu Zinātnes parks.

 

Programma ir izveidota Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta “Brave Idea Support Programme” (B-Idea), Nr. Est-Lat 47 ietvaros.

Augstākminētā publikācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:

Ventspils Biznesa atbalsta centrs

ventspilsbac [at] ventspils [dot] lv

Telefona numurs uzziņai: +371 26399091