Ventas Balss: Augsto tehnoloģiju parkā būs divi jauni auto stāvlaukumi

Nākamā gada vidū Ventspils Augsto tehnoloģiju parka infrastruktūru papildinās divi jauni publiski auto stāvlaukumi ar 133 autostāvvietām. To paredz Ventspils brīvostas pārvaldes un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras noslēgtā vienošanās par projekta Pārventas atjaunošanai īstenošanu.

Ventspils brīvostas pārvalde ir parakstījusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Degradētās teritorijas atjaunošana Pārventas industriālajā zonā Ventspilī” īstenošanu.

Ventas balss: IMMER Digital strādā novatoriski

Mūsdienās rūpes par dabu nozīmē daudz vairāk nekā jebkad agrāk un liek domāt daudz plašāk. Pieaugot iedzīvotāju skaitam uz Zemes, pieaug arī patēriņi pēc resursiem, toskait arī pārtikas.

Еlastīgā iepakojuma ražošanas uzņēmums Ventspilī IMMER Digital ražo inovatīvus iesaiņojamos materiālus un gatavojas ieviest tehnoloģijas, kādu nav nekur citur pasaulē.

Ventas Balss: Noderēs skandināvu valoda

Pirmos rezultātus uzrādījis Biznesa atbalsta centrs, kas nesen tika atvērts Ventspilī. Drīzumā šeit filiāli atvērs viens no Latvijas uzņēmumiem, kas plāno pieņemt darbā vismaz desmit cilvēkus, kuri zina norvēģu vai zviedru valodu. Uzņēmējiem Ventspilī ir radīts vēl vairāk labvēlīgu apstākļu, norāda Salvis Roga, piedāvājot Biznesa atbalsta centra telpas un iespējas. Visu rakstu lasīt šeit.

Ventasbalss.lv: Satelītam Venta-1 velta pastmarku

VAS Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku un aploksni, uz kurām attēlots Latvijas pirmais mākslīgais zemes pavadonis Venta-1. Pastmarka, uz kuras attēlots satelīts Venta-1, ir izdota 100 000 eksemplāros, un tās nominālvērtība ir 85 centi, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti ārpus ES.

Ventasbalss.lv: Financial Times pētnieki Ventspils brīvostai piešķir vairākas speciālbalvas

Britu laikraksta Financial Times izdevums FDI Intelligence 9. oktobrī publicēja pētījumu „2017.gada globālās brīvās zonas”. Pētījumā augsti novērtēta Ventspils brīvosta, kurai piešķirtas trīs speciālbalvas – par loģistiku, infrastruktūras attīstību un pārrobežu sadarbību.

Ventasbalss.lv: Liela interese par rūpniecisko ēku nomu Ventspilī

Ventspils brīvostas valdes sēdē atlikta lēmuma pieņemšana par par rūpnieciskās ēkas Kustes dambī 30A iznomāšanu jaunas ražotnes atvēršanai, jo telpas un zemi nomāt pieteikušies vairāki pretendenti.

Valde gala lēmumu pieņems, izvērtējot, kurš no piedāvājumiem visvairāk atbilst pilsētas attīstības interesēm.

Ventasbalss.lv: "Venta-1" kosmosā nogādājis nanozondes prototipu

Latvijas pirmais mākslīgais Zemes pavadonis "Venta-1" nogādājis kosmosā prototipu nanozondei, kādu britu zinātnieka Stīvena Hokinga un Krievijas miljardiera Jurija Milnera projektā "Breakthrough Starshot" paredzēts palaist uz Centaura Alfas zvaigznāju, vēsta portāls "Business Insider".

Ventasbalss.lv: Izveidots biznesa atbalsta centrs

Ventspils pašvaldībā izveidota jauna struktūra - Ventspils biznesa atbalsta centrs, kura uzdevums būs stimulēt galvenokārt informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) un apstrādes rūpniecības jomas uzņēmumu darbību pilsētā, informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Ventasbalss.lv: Ventspilī rada gudros logus

Uzņēmumā EuroLCDs Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā sadarbībā ar vēl diviem vietējiem uzņēmumiem – HansaMatrix Ventspils un Arbo Windows – tiek radīts inovatīvs produkts – gudrie logi, kas palīdzēs ekonomēt enerģiju un varēs pildīt vitrīnu lomu.

Ventasbalss.lv: Ventspils ir numur viens biznesā

Latvijai paredz labas perspektīvas augsto tehnoloģiju attīstībā. Ventspils attīsta šo virzienu jau desmit gadus – kopš tā laika, kad mūsu pilsētā atklāja elektronikas fabriku, kuru vēlāk pārdēvēja par HansaMatrix Ventspils.