“Venta-1” starts paredzēts 23.jūnijā plkst. 6:59

Ventspils Augstskolas speciālisti informē, ka Indijas Kosmosa pētniecības organizācija ISRO ir apstiprinājusi nesējraķetes PSLV-C38 startu 2017. gada 23. jūnijā. Tas nozīmē, ka arī Ventspils Augstskolas satelīts “Venta-1″ orbītā tiks ievadīts šajā datumā. Raķetes starts ir noteikts pulksten 3.59 UTC (universālā laika sistēmā). Pēc Latvijas laika tad būs 6:59 no rīta. No nesējraķetes “Venta-1″ tiks atdalīts 22 minūtes pēc raķetes starta, t.i. pulksten 7:21 pēc Latvijas laika. Ar šo brīdi arī Latvijas pirmais satelīts uzsāks patstāvīgu dzīvi kosmosā.

Apstiprināti IKT pilotprojektu programmas 2. kārtas atbalsta saņēmēji

Maija beigās, Ventspils pilsētas domē notika Uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas sēde, kurā tika izskatīti Ventspils IKT pilotprojektu programmas 2. kārtas konkursā saņemtie pieteikumi. Jūlija sākumā plānota līgumu parakstīšana ar uzņēmumiem, un tūlīt pēc tam uzsāksies darbs pie projektu realizēšanas.

Līdz Latvijas pirmā satelīta “Venta-1” startam palicis pavisam nedaudz

Latvijas pirmais satelīts “Venta-1”, kas izstrādāts, sadarbojoties Ventspils Augstskolai un Brēmenes Lietišķo zinātņu universitātei, orbītā ap zemi tiks ievadīts jau šomēnes. Šobrīd satelīts atrodas jau Indijā, kur tas vēlreiz tiks tehniski pārbaudīts un uzmontēts uz nesējraķetes. “Venta-1” orbītā tiks nogādāts ar Indijas nesējraķeti PSLV-C38. Indijas kosmosa pētniecības organizācija ISRO ziņo, ka PSLV-C38 tiks palaista kosmosā līdz mēneša beigām.

Kurzemes Biznesa inkubators investēs Start Up uzņēmumā eHarv

Kurzemes Biznesa inkubators panācis vienošanos par privāto līdzekļu investēšanu Start Up uzņēmumā SIA eHarv, kas ražo riteņbraucējiem paredzētu mobilā tālruņa uzlādes iekārtu, tādējādi eHarv kļuvis par pirmo Start Up uzņēmumu, kurā Kurzemes Biznesa inkubators iesaistījies kā investors un partneris. 

SpaceTEM projekta praktikanti piedalījās informatīvajā seminārā Tartu

Eiropas Reģionālās attīstības fonda Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Jaunās uzņēmēju paaudzes praktiska apmācība kosmosa STEM jomā” (“Training the next generation entrepreneurs with handson methods in space STEM”) (SpaceTEM) praktikanti un prakses vadītāji 10. un 11.jūnijā tikās Tartu Observatorijā, lai piedalītos SpaceTEM prakses informatīvajā seminārā. Seminārā tika pārrunāta prakses gaita un uzklausīti praktikantu ieteikumi veiksmīgai sadarbībai starp praktikantu un prakses vadītāju.

Startup Slalom IT hakatonā Ventspilī uzvar ideja izglītības procesa uzlabošanai

Startup Slalom – Latvijas Startup asociācijas Startin.lv hakatona zīmols – ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu pirmo reizi devās ārpus galvaspilsētas robežām, lai pulcētu tehnoloģiju entuziastus Ventspilī. Septiņu komandu konkurencē par uzvarētāju atzīta komanda s’COOL.

HansaMatrix palielina līdzdalību LightSpace Technologies

AS HansaMatrix palielinājusi līdzdalību SIA LightSpace Technologies no 33,07% līdz 47,28%, liecina kompānijas paziņojums biržai Nasdaq Riga.

Atgādināts, ka šī gada 21. aprīlī AS HansaMatrix parakstījusi līgumu ar KS AIF Imprimatur Capital Technology Venture Fund, par nākamās investīciju kārtas 799 365 eiro apmērā piešķiršanu SIA LightSpace Technologies un līdzdalības palielināšanu līdz 33.07%.

Atvērto durvju dienas Ventspils Biznesa Inkubatorā

2017.gada 13.jūnijā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ventspils Biznesa Inkubators aicina uz atvērtajām durvju dienām. 

Atvērto durvju dienā būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas par biznesa inkubatora piedāvātajiem pakalpojumiem, atbalsta programmām, pieteikumu sagatavošanu un citām interesējošām tēmām. Atvērto durvju dienā piedalīsies Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs Atis Egliņš-Eglītis ar iedvesmojošu prezentāciju- “Atver savu izpletni!”

 

Izstādē varēs iepazīt Ventspils brīvostā ražotos produktus

No 2. līdz 3.jūnijam Olimpiskā centra "Ventspils"Basketbola hallē notiks izstāde "Uzņēmēju dienas Kurzemē 2017", kurā piedalīsies arī Ventspils brīvostas pārvalde. Brīvostas stendā izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar tepat Ventspilī ražotās produkcijas lielo daudzveidību, pārbaudīt savas zināšanas par ražošanas uzņēmumiem, kā arī uzzināt par brīvajām darba vietām.

Ventspilī rada gudros logus

Uzņēmumā EuroLCDs Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā sadarbībā ar vēl diviem vietējiem uzņēmumiem – HansaMatrix Ventspils un Arbo Windows – tiek radīts inovatīvs produkts – gudrie logi, kas palīdzēs ekonomēt enerģiju un varēs pildīt vitrīnu lomu.