Ventspilī veiksmīgākā investīciju piesaiste starp reģionu pilsētām

Ventspils starp lielajām Latvijas pilsētām uzrāda otro augstāko rādītāju ārvalstu tiešo investīciju piesaistē uz 1 iedzīvotāju, būtiski pārsniedzot vidējo rādītāju valstī. 

Uz 2017. gada 1. janvāri kopējais ārvalstu tiešo investīciju apjoms Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā sastāda 189,5 milj. EUR. Līdz ar ārvalstu investīciju ieplūšanu Ventspilī ir izdevies atvērt arvien jaunas rūpnieciskās ražotnes un izveidot jaunas darba vietas.

HansaMatrix vadītājs: Latvija ir lieliska vieta biznesam

"Mūsu tirgus pēc mūsu pašu datiem ir liela daļa Baltijas valstis un Ziemeļvalstis. Esam reģionāls ražotājs, un no pirmās dienas redzam, ka mūsu pakalpojums ir pieprasīts un tas lielā mērā saistīts ar to kā esam spējuši ar klientu runāt," Citadele Index prezentācijā norādīja augsto tehnloloģiju uzņēmuma HansaMatrix valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis.

Pasaules slavenas uzņēmējas lekcija "Līderības recepte"

Ventspils Augstskola aicina ikvienu interesentu, īpaši jaunos uzņēmējus uz lekciju "Līderības recepte", kuru pasniegs pasaules slavu guvusī uzņēmēja Marianna Avivsa Pehka (Marianne Abib-Pechk), kura 2014. gadā ieguvusi biznesa pasaulē prestožo "Sieviešu uzņēmējdarbības iniciatīvas" balvu.

BIZNESA RĪTS: No labas klientu apkalpošanas uz izcilu!

Zaļo un viedo Tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar Ventspils Europe Direct informācijas ventru aicina uz kārtējo Biznesa rītu, kurš notiks š.g. 23.martā, plkst. 11.00 Kurzemes Democentrā.

Rūpnīcas Ventspils brīvostā gaida speciālistus

Industriālās zonas attīstība Ventspils brīvostā maina nodarbinātības struktūru pilsētas tautsaimniecībā – samazinās ostas termināļos strādājošo īpatsvars un pieaug nodarbināto skaits rūpniecībā.

Uzņēmumos arvien pieprasītāki ir kvalificēti speciālisti un motivēti darbinieki, kuri gatavi apgūt jaunas profesijas. Vairums uzņēmumu paši gatavi apmācīt darbiniekus vai sadarboties ar vietējām izglītības iestādēm.

Vakanču skaits mainās

Pasākums IKT nozares pārstāvjiem "Ventspils ICT cluster TechMeeetup"

Otrdien, 14. martā, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde "Ventspils Digitālais centrs" organizē pasākumu "Ventspils ICT cluster TechMeetup". Pasākumā aicināti piedalīties Ventspils informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozarē strādājošo uzņēmumu un iestāžu pārstāvji. Pasākums norisināsies Ventspils Jauniešu mājā, Kuldīgas ielā 13, Ventspilī. 

Pasākuma programma:

LIAA uzsāk projektu pieņemšanu Ventspils biznesa inkubatorā

Š.g. 1.martā uzsākta projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ventspils biznesa inkubatorā. Dalībai inkubatorā būs iespējams pieteikties reizi ceturksnī – attiecīgi interesentu pieteikumus inkubators 1.kārtā pieņem līdz 2017.gada 21.martam un plānotais konsultatīvās komisijas sēdes datums par uzņemšanu inkubatorā ir š.g. 6.aprīlis. Dalībai pirmsinkubatorā ir iespējams pieteikties visu laiku.

Kurzemes Democentrs saņem "Latvijas Būvniecības gada balva 2016"

6.martā A.Čehova Rīgas Krievu teātrī svinīgā ceremonijā tika noskaidrotas Latvijas labākās būves un būvnieki konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2016” ietvaros.
Ceremoniju pagodināja pārstāvji no EM, VARAM, KM, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas, Būvniecības valsts kontroles biroja, Jūrmalas domes, Ventspils domes, Rīgas domes, RISEBA, RCK u.c.

Skolēnu brīvdienu piedāvājums

Skolēnu pavasara brīvdienās esam parūpējušies par iespēju ikvienam pavadīt laiku ar radošām un atraktīvām nodarbēm. Divu dienu ietvaros piedaloties sešās dažādās darbnīcās, tev būs iespēja piedalīties zinātniskos eksperimentos un iepazīt pavasara atnākšanu atraktīvā veidā.

Kurzemes Democentrā atklāts jauns interaktīvais eksponāts

Atklājot jauno tūrisma sezonu Zinātnes un tehnoloģiju muzejs “Kurzemes Democentrs” piedāvā visiem interesentiem jaunu un unikālu eksponātu – "Uzfilmē klimatu!"

No šodienas zinātnes un tehnoloģiju muzeja “Kurzemes Democentrs” apmeklētājiem ir iespēja apskatīt un izbaudīt jaunu eksponātu “Uzfilmē klimatu!”, kas papildina pagājušā gadā atklāto klimata pārmaiņām veltīto ekspozīciju.